Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nadšenec zkřížil ruskou klasiku s německou technikou. Poznáte, jaká auta spojil?

Jan Zajíc Jan Zajíc 28. 5. 2020 • 21:27
13
Zobrazit náhledy (13)
Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley Moskvich 407 Little Bentley

Na začátku tohoto projektu byla dvě auta. Zcela odlišná. Jejich spojením vznikl hodně zajímavý kříženec.

Prvním vozem byl Moskvič 407 z roku 1962, k němuž se tvůrce pozoruhodného křížence, Alexej z ruského Petrohradu, dostal v roce 2005. Podle dostupných fotografií byl ruský sedan, vyráběný v letech 1958 až 1963, v poměrně ubohém stavu. Novému majiteli přesto stál za záchranu. Tedy alespoň částečnou.

Vlastník se totiž rozhodl, že využije panely karoserie a po jejich renovaci je zkusí naroubovat na jiný automobil.

Tím bylo BMW Z3. Německý stroj posloužil jako dárce důležité techniky a komfortní výbavy. Pochází z něj kompletní podvozek i pohonné ústrojí. Zadní kola roztáčí 2,8litrový řadový šestiválec o výkonu 142 kW.

Některé díly si však tvůrce vypůjčil také z dalších aut. Vnější zrcátka jsou z Mini, otvory za předními blatníky z Range Roveru a pokud budete hledat důkladně, najdete části z Volkswagenu Brouk a UAZu Buchanka. Paprsková kola nesou loga společnosti Alpina.

Výsledkem zhruba čtyřleté práce byl podle tvůrce vůz, který akceleruje z klidu na stovku pod sedm sekund a dá se třeba i díky klimatizaci snadno používat každý den. 

Automobil, který dostal zvláštní jméno Little Bentley, vznikl už před několika lety a podle dostupných informací byl někdy v minulosti na prodej. Jestli a v jakém stavu se dožil současnosti, se nám bohužel (zatím) zjistit nepovedlo.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud