Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nechcete obytnou Ladu Niva? Tahle je k mání v Německu

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 1. 2022 • 14:46
14
3
Zobrazit náhledy (14)
Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva

Jestli hledáte obytné auto do náročnějšího terénu, tahle Lada Niva by se vám mohla líbit.

Teréňák s robustní a jednoduchou technikou je mimo silnice jako doma, první podmínku tedy splňuje tak nějak automaticky. Když k němu přidáte obytnou nástavbu, dostanete auto, které by mohlo dávat velký smysl. A právě obytná Niva je na prodej v Německu například u společnosti Autoservice Graf.

I po přestavbě jde o poměrně kompaktní vůz, podle prodejce na délku měří 4882 milimetrů a široký je 1760 mm. Výrazně se samozřejmě proměnila výška, dosahuje 2850 milimetrů.

O pohon se stará známý atmosféricky plněný čtyřválec o objemu 1,7 litru, který poskytuje maximální výkon 61 kW a nejvyšší točivý moment 129 N.m. S motorem spolupracuje pětistupňová manuální převodovka. A protože přestavba by měla vycházet z provedené Bronto, auto nabízí pohon všech kol s uzávěrkou předního i zadního diferenciálu. V terénu pomohou také offroadové pneumatiky.

Vůz má dvoumístnou kabinu a především plně vybavenou obytnou část, v níž najdeme poměrně rozměrné rozkládací místo na spaní (s rozměrem 1580 na 1980 mm), dále úložné prostory, kompletní kuchyňský kout s dřezem, plynovým vařičem a chladničkou, skládací stolek, místa k sezení a také koupelnu se sprchou, toaletou a umyvadlem.

Niva dále nabízí 70litrovou nádrž na čistou vodu a 45litrovou na odpadní. Příjemným doplňkem je nezávislé topení a ve výbavě by měl být také akumulátor pro případ, že budete potřebovat elektřinu v místech, kde není možnost připojit vůz k externímu zdroji energie. Samozřejmě nechybí 220V zásuvky.

A cena? Obytná Niva je k mání za 62.990 eur, což je v přepočtu asi 1,55 milionu korun.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
25. 1. 2022 12:01
Niva
z Nivy existuje desítky různých verzí pikapů, camperů, speciálních nástaveb atd.

A Nově se Niva prodává už i v Japonsku.

Prostě legenda
25. 1. 2022 09:26
Na nesmyslnou otázku...
...jasná odpověď. Nechceme. :-)
Avatar - Ada je zase tady
24. 1. 2022 21:38
vždyť v tom není diesel!
ať si to nechá...
Články odjinud