Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejbizarnější nehoda roku? Ve Francii havaroval známý Batmobil

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 7. 2019 • 07:04
11
Zobrazit náhledy (11)
Batmobil Batmobil Batmobil Batmobil Batmobil Batmobil

Tohle nápadné auto jste už možná viděli. Možná v roce 2016, kdy projelo v rámci závodu Gumball 3000 i Českou republikou. Teď si vůz, který dostal příznačné jméno Batmobil, bude muset dát chvíli pauzu.

Batmobil byl totiž před několika dny výrazně poničen při nehodě, během níž se střetl s Renaultem Scenic. Stroj, který postavila švédská společnost Caresto, řídil YouTuber Seb Delanney.

Delanney z bouračky obviňuje šoféra Renaultu, ten zase pochybení vidí u mladého YouTubera. Oba muži už médiím poskytli vlastní verze, co se skutečně stalo, však zřejmě objasní až vyšetřování policie. V obou variantách hraje roli zastavení na křižovatce "se stopkou".

Z fotografií je zřejmé, že oprava Batmobilu bude vyžadovat spoustu času i peněz. Na zakázku vytvořený vůz v hodnotě desítek milionů korun totiž pochopitelně nelze spravit jen tak.

Pro připomenutí dodáváme, že Batmobil vznikl pro tým Galag a jeho základ tvoří trubkový rám, k němuž jsou připevněné karbonové panely karoserie. O pohon 2,5 metru široké bestie se stará 5,2litrový vidlicový desetiválec z Lamborghini Gallardo, který dává 560 koní a roztáčí zadní kola. Ta mají mimochodem průměr 26 palců.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku