Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejlépe akcelerující sekačka na světě? Honda Mean Mower pokoří 161 km/h za 6,3 sekundy

Ondřej Mára Ondřej Mára 12. 6. 2019 • 03:57
7
3
Zobrazit náhledy (7)
Honda Mean Mower V2 Honda Mean Mower V2

Společnost Honda má skutečně obrovské portfolio, ve které kromě aut a motorek najdete třeba i letadla, lodní motory i zahradní sekačky. Včetně té nejrychlejší na světě.

Zahradní sekačky Honda se dříve často stávaly terčem narážek, to se však částečně změnilo už s první generací Honda Mean Mower, která by na okruhu dokázala rozdrtit kdeco. Extrémní sekačka totiž dostala 1.0 litrový motor z motocyklu Honda VTR Firestorm o výkonu 81 kW (110 k), se kterým v roce 2014 dosáhla rychlosti 187,6 km/h a stala se tak nejrychlejší sekačkou na světě.

Časem však Honda o svůj titul přišla a tak se letos rozhodla, že si ho vezme zpět. Již před několika měsíci se začaly objevovat informace o stroji Mean Mower V2, který měl být ještě rychlejší a extrémnější.  První jízdy na trati však ukazují, že už je spíš šílený a děsivý.

Exteriér nového stroje je sice inspirován obyčejným zahradním sekacím traktůrkem Honda HF2622, pod jeho kapotou je ale všechno jinak. Stroj dostal extrémně pevný a lehký prostorový rám, který musí ustát 142 kW (198 k) nového 1.0 litrového motoru z motocyklu Honda CBR1000RR Fireblade, který točí až 13.000 ot./min..

Z motocyklu také pochází zbytek pohonné soustavy, včetně převodovky, spojky, řídící jednotky a převzat byl i přístrojový štít. O správný přenos výkonu na asfalt se starají zakázkové závodní pneumatiky Hoosier.

Suchá váha stroje se pohybuje okolo 69,1 kilogramu, přitom dokáže stále plnit svou primární funkci - sekat trávu. Pod sekačkou je totiž umístěna dvojice karbonových nožů, o jejichž pohon se starají elektromotory s vlastními bateriemi.

video

Začátkem května se pak Honda se sekačkou Mean Mower V2 vypravila na okruh Dekra Lausitzring poblíž Drážďan, kde stanovila nový rekord pro nejlépe akcelerující sekačku na světě. Za volant šíleného stroje se posadila kaskadérka a motokárová závodnice Jess Hawkins, která měla za úkol dvakrát po sobě zrychlit z 0 na 160,9 km/h. Během prvního pokusu dosáhla času 6,43 sekundy, druhý pokus pak zvládla v čase 6,12 sekundy. Po zprůměrování pak vypadl rekordní čas 6,285 sekundy.

Honda současně využila i příležitost ověřit si maximální rychlost stroje, která se na dostatečně dlouhé dráze vyšplhala až na 150,99 mil za hodinu, tedy cca 243 km/h. 

Související články

Témata
Avatar - Đawson
13. 6. 2019 20:02
Re: sekačka?
noa ? představ si ale, jak by tě bavilo sekat trávu :D
Avatar - palix
12. 6. 2019 18:20
sekačka?
Skôr mi to pripomína motokáru z kapotážou zo sekačky a nožom na podvozku... Od pôvodnej sekačky to má dosť ďaleko :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku