Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejlepší předjetí letošní F1? Räikkönen to bere bokem!

Jan Mička Jan Mička 5. 8. 2016
10
Kimi Räikkönen na letošní Velkou cenu Maďarska jistě nezapomene. Takový předjížděcí manévr si totiž asi neplánoval!

Převážná část dosavadní kariéry Kimiho Räikkönena se točí kolem formule 1 a okruhových závodů vůbec, neopomínejme však jeho účast v Mistrovství světa v rallye 2010. Tam sice výraznějších výsledků nedosáhl a už na konci sezóny se spekulovalo o jeho návratu zpět k formulím, finský pilot se však ještě před tím nakrátko podíval do americké série Nascar. Jisté návyky z rallye mu nicméně zůstaly, což potvrzuje záznam famózního předjížděcího manévru letos v Maďarsku.

Kimi se v nájezdu do zatáčky tlačil na pravou stranu dráhy, zřejmě vlivem vyšší nájezdové rychlosti ale lehce ztratil kontrolu nad vozem a ten se začal přetáčet. Finský pilot nicméně neztratil hlavu, smyk udržel a dokonce se stačil dostat před Felipeho Nasra, který na útok nedokázal na výjezdu odpovědět. Vzniknul tak jeden z nejlepších záběrů letošní sezóny, což je ale na druhou stranu docela škoda. Dříve byla „ef-jednička“ o dost dramatičtější!

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Hezké... a co jako?
ryccardo
| 7. 8. 2016
Myslis ze Raikonen je jedinej kdo kdy dostal f1 do smyku? >:D >:D >:D
Hezké... a co jako?
ronick
| 6. 8. 2016
Kdekdo?? Ty budeš asi veselá kopa >:D >:D >:D >:D
Hezké... a co jako?
ryccardo
| 6. 8. 2016
Ádo když chceš někoho předjet tak musíš jet logicky rychleji. To co tu plácáš je typický žblebt řidiče na baterky. Spíš mě zaráží jinej fakt, takový smyk zvládne kde kdo. U pilota F1 bych bral jako naprostou samozřejmost, že zvládne takovou situaci vybrat, takže mi přijde zbytečný jeho výkon nějak zvlášť vyzdvihovat.
V F1 se i předjíždí ? To jsem nevěděl, pane jo to je událost
webpaja
| 6. 8. 2016
Pro mě jsi zbytečný ty, o autech natož formulích víš prachmálo.
Avatar - flyboyeda
V F1 se i předjíždí ? To jsem nevěděl, pane jo to je událost
flyboyeda
| 6. 8. 2016
a to se předjíždí jednou za rok , že to tu dáváte ? a já si myslel že se to rozhoduje v boxech

Podle mě je zbytečné aby formule vůbec vyjely na dráhu, stačí když auta seřadíte podle výkonu a udělá se 5 výměn pneumatik, ta stáj která bude mít nejrychlejší přezutí a nejsilnější motor vyhrává