Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejstylovější Avia na prodej? K mání je servisní vůz v klasických barvách Škoda Rallye Teamu

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Nesháníte náhodou stylové servisní auto? Ideálně ke klasické závodní škodovce?

Jestli ano, pak by se vám mohla líbit Avia A 21, kterou jsme našli v jedné inzerci. Drobným problémem může být fakt, že jde o inzerci finskou - auto je na prodej ve městě Orivesi, do něhož je to z Prahy nějaké dva tisíce kilometrů. A to je docela dálka, uznáváme.

Vůz vlastní chlapík jménem Kai-Pekka Pihlman, který se účastní rallye historických automobilů, naposledy jezdil se Škodou 130 L. Ta mimochodem na stejném inzertním portálu visí také, ovšem s upozorněním, že auto bylo odstraněno z nabídky. Nevíme, jestli se prodalo, nebo si Pihlman prodej rozmyslel.

Barevně sladěná souprava tvořená Avií, vlekem a závodní Škodou 130 L každopádně vypadá mimořádně stylově. Furgon, jehož podoba a livrej s charakteristickými pruhy odpovídají servisním vozům, jaké mladoboleslavský rallye tým v 80. letech skutečně používal, vychází z Avie A21 z roku 1988.

O pohon se stará 3,6litrový atmosféricky plněný naftový motor o výkonu 61 kW, spárovaný s pětistupňovou manuální převodovkou. Avia má podle prodejce za sebou 69.600 kilometrů.

Ve skříňové nástavbě, která přímo navazuje na kabinu řidiče, se skutečně ukrývá servisní zázemí s místem pro náhradní díly a nářadí, stejně jako zázemí pro mechaniky či další členy soutěžního týmu.

A cena? Stylová "škodovácká" Avia A 21 je k mání za 23.000 eur, což je podle aktuálního kurzu asi 590 tisíc korun.

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - petr petrumr
5. 3. 2022 19:52
brzdy
hlavně si nesplésti s 30 i to štelování brzd. Jinak u nás to měli VB i policie jako dopravky.