Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Německý úpravce si pohrál s Rolls-Roycem Cullinan. Jak se vám výsledek líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 4. 2022 • 21:54
21
2
Zobrazit náhledy (21)
Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula Keyvany Hayula

Německá společnost Keyvany patří k úpravcům, kteří se nebojí nápadného a extravagantního tuningu. 

Dokonale to podtrhuje i její novinka v podobě modifikovaného Rolls-Roycu Cullinan, který od úpravce dostal jméno Hayula.

Luxusní SUV dostalo celou řadu exteriérových doplňků z uhlíkových vláken, například přední spoiler, přední "lízátko", novou kapotu, nástavce blatníků, výrazné prahy, nové dveřní panely, nápadný zadní nárazník s difuzorem či střešní spoiler. Zajímavostí je také velká LED lišta integrovaná v předním nárazníku.

Podstatně agresivnější vzhled doplňují 20paprsková kovaná kola o průměru 24 palců. Disky obouvají pneumatiky o rozměru 295/30 vpředu a 355/25 vzadu. O úpravách či snížení podvozku se firma Keyvany nezmiňuje.

Zato vyzdvihuje zvýšení výkonu. Dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,75 litru v Cullinanu standardně dává 420 kW a 850 Nm, v Hayule ovšem poskytuje 545 kW a 1120 Nm.

Softwarovou úpravu řídicí jednotky motoru doplňuje nový výfukový systém z nerezové oceli a s karbonovými koncovkami, slibující rozmanitý zvukový projev - od klidného po výrazný.

Interiér si zákazníci mohou naspecifikovat podle vlastního vkusu, úpravce zmiňuje hliníkové pedály, karbonové dekory, nové koberce či stropnici ve stylu noční oblohy. A samozřejmě je tu možnost nechat si vnitřek přečalounit prvotřídní kůží.

Cenu vytuněného Cullinanu společnost Keyvany bohužel neuvádí.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
12. 4. 2022 21:43
Mareš
To by mělo být něco pro Mareše, exhibouše
Články odjinud