Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan NV200 Evalia: Ještě více osobní dodávka na IAA

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 9. 2010 • 09:38
1
4
Automobilka Nissan koncem září na IAA v Hannoveru představí nové osobní provedení lehkého užitkového modelu NV200 s označením Evalia. Vedle něj má mít premiéru zcela nový model a řada dalších novinek.

Na autosalonu užitkových vozidel v Hannoveru hodlá Nissan ve světové premiéře odhalit novou modelovou řadu. Ta má podle tiskových materiálů značku posunout do nových oblastí trhu lehkých užitkových vozů.

Vedle této prozatím blíže neurčené novinky se odehraje i premiéra Nissanu NV200 Evalia, který má být plnohodnotným osobním vozem schopným převážet sedm cestujících. V nabídce tato nová verze doplní Van a Combi, z nichž první je čistě dodávkovým provedením a druhé umožňuje přepravu osob nebo nákladu.

Nissan má v plánu v Hannoveru představit také NV200 s novým vznětovým motorem o výkonu 78 kW, doplňujícím turbodiesel 1,5 dCi (63 kW) a benzinový 1,6 l (81 kW). Zájemce o speciální provedení má uspokojit NV200 přestavěný na dodávku s chladicí skříní a verze pro převoz osob na invalidním vozíku.

Na loňském podzimním autosalonu v Tokiu oznámila automobilka Nissan, že jejím druhým vozem s plně elektrickým pohonem bude lehká dodávka odvozená od modelu NV200. V Hannoveru se má poprvé představit pohonný systém tohoto vozu, který přebírá řadu komponentů z elektromobilu Leaf.

Nissan na svém stánku vystaví také NV200 se systémem AVM (Around View Monitor), který využívá vnější kamery pro monitorování okolí vozu. Spojením snímků získává řidič pohled na vůz z ptačí perspektivy, což má ulehčit manévrování s vozem při parkování. Návštěvníci stánku se budou moci seznámit s dvojicí aplikací pro iPhone. Jedna z nich zkomprimuje celou příručku k vozu do uživatelsky přívětivého formátu, včetně instruktážních videí, zatímco druhá představuje záznamník.

Nissan Cabstar se představí s informačním systémem Nissan CONNECT. Ten obsahuje navigaci s pětipalcovou dotykovou obrazovkou, jejíž součástí je i zadní parkovací kamera, rozhraní Bluetooth a nejrůznější vstupy pro zvuková zařízení doplňující rádio a přehrávač CD.

Nissan usiluje o vedoucí pozici na globálním trhu lehkých užitkových vozů. Nástrojem k dosažení tohoto cíle má být dynamický plán uvádění nových produktů, který pro období 2011 - 2013 slibuje tři nové modely každý rok. V příštích třech letech se tedy dočkáme devíti nových modelů, mezi nimiž budou i výsledky společného podniku v Indii s firmou Ashok Leyland.

Doporučujeme

Témata
3. 4. 2013 23:40
Při studování parametrů jsem rychle změnil názor
Poprvé jsem se na toto auto byl podívat když jsem zjistil, že je vozem roku 2010.
Nijak mě nezaujalo, ale když po letech začal být Transporter dosti všedním vozidlem s různými šrámy tak jsem se rozhodl pořídit zase něco nového.
Při porovnávání s auty stejné kategorie jako je Kangoo, Partner, VW Caddy, Ford Connect , Fiat Doblo, jednoduše vyšel Nissan NV200 nejlépe a není na tom co měnit dodnes. Fakt, že jezdím suverénně nejčastěji krátké pojížďky pro materiál do 6 km tam, mě donutil zapomenout na moderní diesely. Na jedné straně mám sice vyšší spotřebu než diesel, ale jinak už jen samé výhody a to myslím i tu, že benzinový motor 1,6 je japonské výroby. S moderním dieselákem v Peugeotu 806 jsem se spálil vícekrát, ale jednou to bylo na dovolené a 4 lidé jsme si museli dát na spáteční cestě 5ti denní nechtěnou přestávku kdesi na hranicich Slovinska a Rakouska. Peklo, když tři se museli omlouvat ze zaměstnání, peníze při sdělení očekávatelné cifry ihned spadly do minima, neatraktivní městečko u dálnice a ještě se zhoršilo počasí, typicky pro podhůří Alp s mlhou, chladem a deštěm.
Takže raději spolehlivou značku než jakékoliv poruchové MPV. Navíc je to prostornější a to i při menší šířce. Jezdí to svižně, bezpečně s výborným výhledem a na benziňák a velikost auta příjemnou spotřebou . A dá se v tom spát bez jakéhokoliv krčení.
Avatar - pelikoš
17. 9. 2010 16:51
Re: jo
no,katastrofálně tedy nevypadá,jsou i mnohem horší ;-)
Avatar - kosmonaut
17. 9. 2010 11:12
Re: jo
Minimálně u osobních dodávek dnes už jde i o vzhled. Tenhle Nissan vypadá katastrofálně. Jumbo jet Trafic/ Vivaro/ Primastar(!!?) vzhledově nepřekonán.
Avatar - pelikoš
17. 9. 2010 08:55
jo
toto je hodně povedený užitkáč,navíc dodávka roku.určitě by se měla více prosadit na našem trhu.držím :yes: