Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan představuje vylepšený speciál Navara OFF-ROADER AT32

Ondřej Mára Ondřej Mára 29. 1. 2020 • 07:18
7
Zobrazit náhledy (7)
Nissan Navara OFF-ROADER AT32 Nissan Navara OFF-ROADER AT32

Automobilka Nissan se pochlubila modernizovanou verzí pick-upu Navara v nejdrsnější verzi Off-Roader AT32.

Nová verze dobrodružně laděného speciálu Navara OFF-ROADER AT32 by měla opět posunout schopnosti populárního pick-upu i v tom nejdrsnějším terénu, současně by však měla nabídnout i příjemnější a úspornější svezení. Zkrátka drsný stroj bez kompromisů.

Na vývoji nejdrsnější Navary automobilka opět spolupracovala s islandskou společností Arctic Trucks, která se specializuje na úpravy terénních vozidel. Nový OFF-ROADER AT32 tak dostal například novou kompletní ochranu podvozku z lehkého hliníkového materiálu, která díky lepšímu tvarování ochrání jednotlivé komponenty podvozku i v extrémně náročných situacích.

Další novinkou jsou pneumatiky Nokian o průměru 31.6 palce, které by měla poskytnout lepší ovladatelnost na silnici, nižší emise a lepší spotřebu – stále však bez jakéhokoliv kompromisu při jízdě v terénu. Pneumatiky jsou navíc obuty na nových hliníkových discích s dvojicí ventilků, které by měly usnadnit změnu tlaku v pneumatikách při jízdě po různém podkladu.

V seznamu volitelného příslušenství ovšem nechybí ani elektronicky uzavíratelná uzávěrka předního diferenciálu, která by měla pomoci i v tom nejnáročnějším terénu, nebo šnorchl, který Navaře umožní zdolávat brody až do hloubky cca 800 mm.

Mezi již tradiční úpravy modelu OFF-ROADER AT32, které novinka převzala od minulé generace, pak patří například rozšířené lemy blatníků nebo speciální tlumiče Bilstein do terénu. Na autě ale nechybí ani speciální grafika a drobnosti v podobě nášlapů, unikátních středů kol, unikátních zástěrek, atd.

Navzdory určení do nejtěžšího terénu však OFF-ROADER AT32 nabízí i řadu systémů a asistentů, které využijete i na silnici. Základem vozu je totiž Navara ve verzi N-Guard, která nabídne třeba asistent rozjezdu do kopce, asistent pro sjíždění kopců, inteligentní nouzové brzdění nebo kamerový systém pro monitorování 360° okolí vozu.

Nová generace speciálu Nissan Navara OFF-ROADER AT32 by měla dorazit na evropské trhy v průběhu února tohoto roku. Ceník pak bude uveden až po zveřejnění na jednotlivých trzích.

Nissan Navara OFF-ROADER AT32 byl prodejní úspěch, který se ukázal být nesmírně populárním mezi dobrodruhy hledajícími eleganci a odolnost,“ uvedl Manuel Burdiel, generální evropský manažer lehkých užitkových vozidel a rozvoje podnikání. „Vylepšili jsme OFF-ROADER AT32 tak, aby si udržel svou pozici ultimativní Navary a současně přinesl lepší účinnost a kompatibilitu s WLTP. Je to perfektní směs technologií, pohodlní a extrémního výkonu v terénu.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud