Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dočkáme se dalšího ostrého pick-upu? Nissan zvažuje konkurenta Rangeru Raptor

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 12. 7. 2019
40
7
Zobrazit náhledy (40)
Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara Nissan Navara

Japonská automobilka by mohla postavit pick-up Nissan Navara pro náročnější řidiče. Zvažuje se ostrá verze od ladičů z divize Nismo.

Informace o možném výkonném pick-upu pochází z Austrálie, kde se o něm rozpovídal Stephen Lester, šéf australského zastoupení značky Nissan. Ten prý vedení tlačí k tomu, aby postavilo výkonnou verzi pick-upu Navara, která by mohla soupeřit kupříkladu s Rangerem Raptor. A přeje si, aby byl v útrobách motor o vyšším počtu válců, než má současný čtyřválcový turbodiesel.

„Byl bych moc rád, kdyby nejvyšší vedení Nissanu poskytlo do tohoto modelu velký motor,“ uvedl Lester v rozhovoru pro Cars Guide. „Proč si nechat ujít takovou příležitost, když máme tak velký motorový prostor?“

Pick-up pracovně označovaný Nissan Navara Nismo by tak mohl být zajímavým konkurentem pro Ford Ranger Raptor, se kterým už jsme se svezli po marockých pouštích. Jenže auto modrého oválu pohání „jen“ dvoulitrové vznětové biturbo o čtyřech válcích (s výkonem 157 kW a 500 newtonmetry točivého momentu), takže pokud by se splnilo Lesterovo přání, měl by Nissan v rukávu minimálně dva válce navíc. A ostrý pick-up se šestiválcem zní rozhodně honosněji než čtyřválec.

Ještě spokojenější mohou být ve Spojených státech. Spekuluje se totiž o tom, že Ranger Raptor sem dorazí s přeplňovaným 2,7litrovým šestiválcem o výkonu 242 kW a točivém momentu 542 N.m. Pokud se ostřejší Navara stane realitou, do zámoří nejspíše nezamíří, protože tady její úlohu zastupuje model Frontier, jenž na podzim příštího roku přijede v nové generaci. Na další podrobnosti si ale ještě musíme počkat.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - WinDiesel
Re: Re: Re: Proč když jsem viděl nadpis
| 12. 7. 2019
Já myslel že vřed v tlustým střevě :D
Avatar - WinDiesel
Re: Re: Proč když jsem viděl nadpis
| 12. 7. 2019
Kůlmen, kolík
Avatar - fostek
Re: Re: Proč když jsem viděl nadpis
| 12. 7. 2019
No dííííky.
Hel...bez kecu Chystám něco VELKÝHO
Počkej pár dní....a praskne ti palice :-[]
Avatar - CICERO
Re: Proč když jsem viděl nadpis
| 12. 7. 2019
Já se dneska roz*s*ru do sr*ček, jak se mi třepe bránice,.... A to mám teplotu, jak Kamura z české televize,,, Ale dobrej web, lepší jak NOVOTY v 90s a začátek milenia… Ale je fakt že z 90% to tady dělaji diskuteři (mě konkurujici) a ztěch z 75 % FOSTEK Ajatolah autohumoru vlastnící patent na všelidovou humornou notu ! :-)
Avatar - CICERO
Re: Proč když jsem viděl nadpis
| 12. 7. 2019
Coolman

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku