Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Qashqai má v nové generaci dorazit i jako plug-in hybrid

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 6. 2018 • 22:10
18
Zobrazit náhledy (18)
Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan Qashqai
Třetí generace úspěšného crossoveru značky Nissan se máme dočkat v roce 2020 a na evropský trh má zamířit i jako hybrid a plug-in hybrid, zatímco čistě elektřinou poháněnou verzi očekávat nemáme.

Nissan Qashqai ve své první generaci nastoupil v roce 2006 a představoval trefu do černého, stojící za dnešní popularitou a rozšířením crossoverů i SUV napříč všemi kategoriemi. Nástupce v podobě neméně úspěšné druhé generace byl představen v roce 2013 a v loňském roce absolvoval důkladnou modernizaci.

Zcela nové generace se máme dočkat v roce 2020 a Ponz Pandikuthira, viceprezident plánování produktů společnosti Nissan Europe v rozhovoru pro magazín Auto Express poodhalil, na co se v jejím případě můžeme těšit.

Nissan Qashqai se má ve své třetí generaci představit v roce 2020 a jeho základem má být nová verze platformy CMF (Common Module Family), která umožní použití hybridních pohonných systémů.

Na evropský trh pak má crossover zamířit s hybridním pohonem z vlastního vývoje značky Nissan a rovněž i jako plug-in hybrid, jehož pohonný systém má být výsledkem spolupráce se značkou Mitsubishi a vycházet ze zkušeností získaných s modelem Outlander PHEV.

S největší pravděpodobností se nedočkáme čistě elektřinou poháněného modelu Qashqai a místo této verze má Nissan nabízet samostatný elektrický crossover podobné velikosti.

V případě provedení, k jejichž pohonu je využíván výhradně spalovací motor, je údajně zvažováno vyřazení vznětových agregátů, ale u současného provedení mají významný podíl na jeho prodejních výsledcích a není tedy vyloučeno, že nakonec budou nabízeny i u třetí generace.

Nissan hodlá u nové generace modelu Qashqai zůstat věrný rozměrům v současnosti aktuální druhé generace, ale v případě designu má dojít k rozvíjení současného stylu nejnovějších sériových modelů i konceptů japonské značky, což znamená, že může očekávat ostřejší hrany a dynamické linie.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud