Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Sentra SE-R – kompaktní a „hot“

Roman Daněk Roman Daněk 30. 11. 2006 • 12:02
24
12
Zobrazit náhledy (24)
Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra Nissan Sentra
Nissan přivezl do Los Angeles sportovní verzi „malého“ sedanu Sentra.

Model Sentra by byl v Evropě považovaný za sedan kompaktní třídy, pro Američany už je to ale „malé auto“. A tomuto malému vozu v jeho nejnovějším vydání, které debutovalo vloni, chyběly tradiční sportovní verze SE-R a SE-R Spec V. Ty však přichází právě nyní a k vidění jsou poprvé na autosalonu v Los Angeles. K dosažení sportovního vzhledu byly použity klasické metody v podobě upravených nárazníků, výraznějších prahů a spoilerů a velkých kol spolu se snížením světlé výšky a posílenými brzdami. Příslušné sportovní doplňky jako hliníkové pedály, sportovní sedadla a kůží potažený volant a hlavice řadicí páky najdete pochopitelně v interiéru také.

Pohonnou jednotkou obou verzí je čtyřválec 2,5 l, který má u „skorosportovní“ verze SE-R vybavené výhradně převodovkou s plynule proměnným převodovým poměrem CVT výkon 132 kW. Sportovnější varianta SE-R Spec V má nejen šestistupňovou přímo řazenou převodovku, ale také o 18 kW víc (150 kW). Obě výkonové verze mají červené pole otáčkoměru v nepříliš sportovních 6800 otáčkách, roztáčena jsou přední kola obutá stejně jako ta zadní do pneumatik 225/45 R 17.

..a my dostaneme Quashqaie…

Související články

Témata
Avatar - Lonestarstate
1. 12. 2006 16:49
Re: Čudo-judo
Též se přiznávám k naprosto katastrofálnímu vkusu. >:D :yes:
1. 12. 2006 08:23
Čudo-judo
Všetky autá, či už sa do US vyvážajú, alebo sa tam vyrábajú, alebo tam proste vznikli, majú jeden spoločný rys. Napovedajú, že Američania majú totálne katastrofálny vkus. :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud