Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová luxusní limuzína od Škodovky! Mohla by se jmenovat Laurin & Klement

Lukáš Volšický
Diskuze (30)

Umíte si představit, že by Škodovka založila novou luxusní značku Laurin & Klement? S naším dvorním grafikem jsme navrhli její vůbec první limuzínu.

Slavná jména zakladatelů mladoboleslavské Škodovky jsou v moderní éře automobilky už tradičně spojena s nejluxusnější výbavou Laurin & Klement větších modelů. Umíte si však představit, že by se naše domácí automobilka vydala stejnou cestou, jako třeba Mercedes-Benz se značkou Maybach a založila by úplně novou divizi pro vývoj a výrobu luxusních modelů, jimiž by mohla konkurovat vlajkovým audinám, bavorákům nebo mercedesům?

Po nedávném zveřejnění fiktivního vlajkového SUV-kupé Škoda Krystaliq představujeme další vizi vytvořenou naším automobilovým grafikem Honzou Lušovským, s nímž naši myšlenku o nových luxusních škodovkách posouváme na vyšší úroveň. Přivítejte novou vlajkovou přepychovou limuzínu, jež by se v našich hlavách stala vůbec první vlaštovkou nové prémiové značky Laurin & Klement.

Respektuje vazby v koncernu Volkswagen a zakládá na modulární architektuře MLB Evo, takže je sourozencem luxusních vozů, jako jsou Bentley Bentayga, Lamborghini Urus, Porsche Cayenne nebo Audi A8. To je současně jeho hlavním konkurentem a sdílí s ním dvěma turbodmychadly přeplňovaný zážehový čtyřlitrový vidlicový osmiválec, osmistupňový automat od ZF i pohon všech kol.

Video se připravuje ...

Samostatná prémiová značka založená pod křídly Škodovky by se současně prezentovala nově navrženým modernějším logem. Myslíte, že by taková škodovka měla opravdovou šanci na úspěch, nebo ne? V portfoliu značky by se zařadila nad aktuální vlajkovou loď, model Superb, a nepochybně by k automobilce mohla přitáhnout novou bohatší klientelu.

Lukáš Volšický
Diskuze (30)

Doporučujeme

Avatar - wakantanka
6. 6. 2024 07:51
Re: Mindrák (?)
a čo by sa hanbil? Však za peníze v Praze dům 😁
6. 6. 2024 07:41
Re: Proč?
Tak všiml jsem si, že X-Tommi se zde neobjevuje tak často, jako v minulosti, což je dobře.
Avatar - Mikesus
6. 6. 2024 00:37
Re: Mně by se u škodovky líbilo
Ja bych řekl, že skodovce chybí velký pickup s 5l benzínem a auto pro 15leté.
Avatar - Mikesus
6. 6. 2024 00:35
Re: Taak určitě
KočkoliťáQ :-[]
Přemýšlím, jeslti by na nějakém trhu se nemohl jmenovat kočkolapáQ. Ale žádný mne nenapadá.
Avatar - Barry Lyndon
5. 6. 2024 19:05
Re: Luxusní - nebo normální auto
Podobně jako ty přemýšlela v Indii automobilka TATA a stvořila model Nano.... Jak "úspěšně" to dopadlo, víme všichni... :-)