Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda Octavia nedopatřením poodhalena. Našli jsme ji v palubním počítači Superbu

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 29. 1. 2019
6
71
Zobrazit náhledy (6)
Škoda Octavia kombi
Čtvrtá generace Octavie sice dorazí na trh až v příštím roce, už teď se ale můžeme podívat, jak zhruba bude vypadat její záď. Její podobu vlastně prozradila sama Škodovka.

Přijde mi to jako pár týdnů, co spatřila světlo světa omlazená čtyřoká Octavia, jejíž design mnohým lidem dodnes nedává spát. Jenže čas neuvěřitelně letí, v době představení faceliftu se psal rok 2016 a my už se pomalu připravujeme na premiéru čtvrté generace tohoto mladoboleslavského bestselleru.

Do té doby nás ještě čeká sbírání jízdních dojmů se Scalou a ženevská premiéra malého SUV Kamiq. Octavii bysme tedy ještě nějaký čas nechali odpočívat, kdyby na nás však sama nevyskočila. A nebavíme se o fórech či únicích na sociálních sítích, populární model české značky se totiž objevil v palubním počítači nového Superbu!

Vzhled zádě více méně koresponduje s informacemi, které už nějaký čas nejsou tajemstvím. Hovořilo se o tom, že nová Octavia dostane výrazně protažené svítilny s výstupky, tedy řešení, které se nechalo inspirovat Superbem, Kodiaqem i Karoqem. Jediný detail, který s virtuální Octavií IV v palubním počítači nesedí, je logo automobilky. To má totiž po vzoru Scaly nahradit nápis Škoda takřka přes celou šířku zavazadelníku.

360p720p1080p

Jak už tomu u nových aut bývá, Octavia o něco povyroste a přiblíží se tak Superbu. Radost budou mít odpůrci rozdělených předních světlometů. Těm je totiž u mladoboleslavského modelu konec, vepředu se s novou generací objeví trojúhelníkové svítilny, jež dostane třeba omlazený Superb a prý budou hodně připomínat řešení novějších modelů Audi.

V paletě pohonných jednotek se žádná revoluce neočekává. Zážehové motory zastoupí litrové tříválce, patnáctistovka a chybět nebude ani dvoulitr. Budoucnost dieselových agregátů je sice v posledních měsících nejistá, ale Škodovka podle všeho počítá s motory 1.6 TDI a 2.0 TDI. Octavia IV by podle všeho měla být mild-hybridem se 48voltovou palubní sítí.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Nápis Škoda
borivojslany
| 31. 1. 2019
mají ten design zadku celkem podobný se superbem ne?
Avatar - Floyd
kolmane
Floyd
| 31. 1. 2019
Táhni k šípku, mother.ucker!!!
Avatar - Floyd
Az na to,
Floyd
| 31. 1. 2019
Ok, jdu si pro popcorn a čekáááááám na to zlepšení >:D >:D >:D
Avatar - Floyd
Nápis Škoda
Floyd
| 31. 1. 2019
Tak sem to spočítal: pod tímto článkem to máme 5:12 pro mě (včetně tohoto komentu), jinde zase výrazně vedeš ty.
S tou sra.kou se naprosto shodujeme, styl psaní je každého osobité know-how. Já se s tebou ve spoustě případů ztotožňuji, i když někdy jen skrytě, bez vyjádření, maximálně palečkem nahoru. No a někdy zase neztotožňuji, to je holt život.
Pěkný den!
Avatar - Floyd
Proč tento článek?
Floyd
| 30. 1. 2019
Souhlas, bohužel :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku