Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novitec Torado proměňuje Lamborghini Urus z SUV v silniční supersport

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 9. 2019 • 06:25
32
4
Zobrazit náhledy (32)
Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus Novitec Lamborghini Urus

Po návštěvě společnosti Novitec Torado se může Lamborghini Urus pochlubit agresivnějším zevnějškem i velmi zajímavými výkony svého přeplňovaného osmiválce.

Novitec Torado jako specialista na tuning vozů značky Lamborghini, patřící pod křídla Novitec Group, představuje své úpravy pro model Urus. Novinka z dílen ladiče s hlavním sídlem v německém Stettenu si zaslouží pozornost pro svůj vzhled a také díky třem stupňům navýšení výkonu.

Novitec Torado si skutečně důkladně pohrál s designem Lamborghini Urus a připravil si pro karoserii doplňky z kompozitních materiálů, při jejichž vývoji byla využita i měření v aerodynamickém tunelu.

Výsledkem je přiostření předních partií, rozšíření předních i zadních blatníků, prahů i zadního nárazníků a nechybí ani na zádi usazené přítlačné křídlo a nová je i kapota motoru. Komplet má zlepšovat proudění vzduchu kolem vozu i přítlak na obě nápravy při vyšších rychlostech a rovněž přispívat k lepšímu chlazení motoru i brzd. Novitec Torado pak dodává, že jeho nové karosářské díly mohou rozšiřovat Lamborghini Urus v oblasti předních blatníků o 100 mm a v případě zadních blatníků dokonce o 120 mm.

Na výrazné úpravy karoserie navazuje použití nových kol NL4 ZV-LOOK obutých do pneumatik Pirelli P Zero o rozměrech 285/35 R 23 vpředu a 325/30 R 23 vzadu. Nová kola mohou být k vozu dodána v jedné ze 72 dostupných barev, s hladkými, kartáčovanými nebo leštěnými povrchy.

Poslední úpravu, kterou lze postřehnout i pouhým okem je výsledek instalace nového modelu k řídící jednotce adaptivního vzduchového odpružení, jímž může být snížení světlé výšky vozu až o 25 mm. Díky tomu pak může Lamborghini Urus působit téměř jako velký čtyřdveřový supersport.

Za proměnou karoserie a úpravami podvozku nijak nezaostává ani přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru, který ve své standardní podobě disponuje výkonem 478 kW (650 k) při 6000 otáčkách za minutu a točivým momentem 850 N.m dostupným od 2250 do 4500 otáček za minutu.

Po zákroku ladičů od Novitec Torado se osmiválec díky dvojici plug-and-play řídících modulů Novitec N-Tronic, upravujících mapování pro vstřikování, zapalování a modifikovanému řízení plnícího tlaku může pochlubit výkonem 549 kW (747 k) nebo 569 kW (774 k) při 6100 otáčkách za minutu a točivým momentem 958 N.m nebo 998 N.m při 2600, resp. 2700 otáčkách za minutu. Vrcholem je však výkon 575 kW (782 k) při 6200 otáčkách za minutu a točivý moment 1032 N.m při 2900 otáčkách za minutu. Součástí úprav pohonné jednotky je pak i nový výfukový systém, který zajistí i jadrnější zvukový projev.

Novitec Torado prozatím uvádí dynamické schopnosti pouze u prvního stupně navýšení výkonu, kdy se čas akcelerace z 0 na 100 km/h oproti standardnímu provedení Lamborghini Urus zkracuje o 0,3 s na 3,3 s, zatímco maximální rychlost se zvyšuje o 5 km/h na 310 km/h.

Zdroj: Novitec GmbH & Co. KG

Doporučujeme

Témata
15. 9. 2019 18:13
Re: Jak psal Z. Smejkal
Krivdíš im. Znížil to Novitec, nie lmborghini.
Mimochodom, Porsche vyrábal aj traktory. Aj to je perverzné?
Avatar - speedfred
15. 9. 2019 11:29
Re: Divná móda ...
Svojim spôsobom máš pravdu ale zákazníci to tak chcú tak prečo z nich nevytiahnuť nejaké to €€.
No a bude tam asi trochu viac miesta ako v Aventadore.
15. 9. 2019 10:59
Divná móda ...
Aha a co to má za smysl ?? Postaví teréňák a pak s něho zpátky přebouchají sporťák ;-\