Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novou generaci Hyundai i10 čeká radikální změna designu

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 8. 2019 • 23:54
9
9
Zobrazit náhledy (9)
Hyundai i10 Hyundai i10 Hyundai i10 Hyundai i10

Jihokorejská automobilka Hyundai dnes zveřejnila první nákres nové generace i10, jejíž premiéra je naplánována na frankfurtský autosalon IAA 2019.

První pohled na nákres nové generace Hyundai i10, který by podle informací Autoexpress neměl být příliš vzdálený produkčnímu modelu, odhaluje dramatickou změnu v přístupu k designu. Zatímco předchozí generace i10 sázely na konzervativní vzhled, nová i10 má působit podstatně dynamičtěji. K tomu ostatně pomohou i upravené proporce: nová i10 bude širší, nižší a její podběhy by měla vyplňovat větší kola, což by mělo podtrhovat její energetický a agilní design.

Novinka by měla dostat pořádně širokou a výraznou masku chladiče, v jejichž rozích jsou umístěná kulatá světla denního svícení. V rozích předního nárazníku pak můžeme vidět velké trojúhelníkové přívody vzduchu, automobilkou označované jako „air curtains,“ které by měly zlepšovat aerodynamiku a současně opticky ještě podtrhují šířku a dynamičnost nového designu.

Pod protáhlými předními světlomety se objevuje výrazná designová linie, která končí u předních dveří a znovu se objevuje až nad podběhem zadního kola. V zadní části se dočkáme C-sloupku tvarovaného do písmene X s logem automobilky, jež by se měl stát již na dálku jasným identifikačním symbolem nového modelu. V zadní části by se pak mohly objevit další trojúhelníkové motivy, které mají umocnit optickou šířku vozidla, jeho dynamičnost a přitahovat pohledy na kola umístěná v samotných rozích karoserie.

Nová i10 by však neměla být moderní pouze zvenčí, ale také uvnitř. Uživatelé se mohou těšit na bohatou nabídku systémů konektivity, jako je například Blue Link, Apple Car Paly nebo Android Auto.  Chybět by nemělo ani bezdrátové nabíjení telefonu nebo couvací kamera, která usnadní pohyb po městě.

Novinka by také ráda aspirovala na jeden z nejbezpečnějších modelů v A-segmentu, čemuž by měla pomoci bohatá nabídka bezpečnostních senzorů a asistentů. Vpředu se objeví například radar systému FCA (Autonomní nouzové brzdění), který bude schopen upozornit nejen na auta, ale také na chodce. Chybět by však neměl ani asistent DAW pro Sledování pozornosti řidiče, nebo Asistent pro vedení vozu v jízdním pruhu LKA. Volitelně však bude možné získat i Automatické přepínání dálkových světel HBA.

Premiéra nového Hyundai i10 je naplánována na frankfurtský autosalon IAA 2019, který začíná novinářskými dny již 10. září. Od 12. září pak bude přístupný i veřejnosti, která ho bude moci navštívit až do 22. září.

Související články

Témata
9. 8. 2019 05:51
Re: Typická studie
Blue link je technologie, kterou v zámoří nabízejí už 9 let a jedna se o ovládání funkci vozu (včetně startování ) pomocí smartphone na dálku
7. 8. 2019 20:01
Re: super
Segment alebo nie segment - autá stále rastú, a tie mini dnes dosahujú rozmery subkompaktov. Dnešná trieda Fabie je už väčšia ako boli prvé Golfy a kompakty rapídne prerastajú staršiu strednú triedu. Si zober, že prvá Vectra mala dĺžku 4340 mm, toľko má dnes päťdverový kompakt, šírka oscilovala okolo 1700 mm, dnes je to prakticky o 10 cm viac, o rázvore nehovoriac. Čiže ani mini už nie sú mini, ale relatívne veľké plnohodnotné autíčka do mesta, ktoré v prípade potreby so cťou zvládnu aj dlhšie trasy. Sú to oveľa praktickejšie a použiteľnejšie vozidlá ako ich predchodcovia spred pár generácií, de facto o triedu. Poznať to aj na opačnej strane ponuky, vyššia stredná mizne, stredná trieda ju pohlcuje jak rozmermi a pohodlím, tak technikou.
7. 8. 2019 19:53
Re: Fujky
Hlavne tebe už nepomôže ani svecená voda😇
7. 8. 2019 18:45
Ford
Pripomina mi to variacie na ford styl, ale celkom ok, hlavne nech najdu lepsi dizajnovy smer v interiery, tam su na tom podla mna z mainstreamu najhorsie, mal som na den i30n, vsetko parada, ale skoda, ze to nema kombi verziu a interier nie je moja salka kavy.
Avatar - pradeda777
7. 8. 2019 18:34
Re: Pěkné
Hmmmm......ale takové vozy už roky dělají v Kolíně, ne?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku