Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Hyundai i30: První foto

Ondřej Láník Ondřej Láník 10. 8. 2011 • 01:19
5
100
První generace Hyundaie i30 bude mít krátký život. Po necelých pěti letech ukáže automobilka ve Frankfurtu nástupce.

Automobilka Hyundai potvrdila, že na frankfurtské výstaviště letos v září přiveze novou generaci hatchbacků nižší střední třídy, kterou český zákazník zná pod označením i30. Současně s potvrzením přišla také první skica nového vozu.

Z prvního snímku je zřejmá designová příbuznost s kombi i40 a tedy i další přiblížení vzhledu vkusu evropského zákazníka.

Automobil dostane přední světlomety protáhlé daleko až nad přední kolo. Boční silueta je výrazně jiná než jak ji známe ze současné i30. Okolí C-sloupku dostalo novou podobu, sloupek samotný je štíhlejší, více zkosený a třetí boční okno má nový tvar.

Výstavní premiéra na IAA má být následovaná několikaměsíčním čekáním, první vozy by se k zákazníkům měly dostat až v roce 2012. V roce 2012 má dorazit taky nová generace Kie Cee'd.

První generace Hyundaie i30 se představila v březnu 2007, druhá generace ji tedy vystřídá na trhu po necelých pěti letech.


Nový Hyundai i30 - první snímek

Témata
24. 8. 2011 14:23
Jak je to s víceprvkem v zadu
Nemá někdo informaci, jestli u nové i30 nechají vzadu víceprvek (multilink)? Poslední modely to již nemají, viz. ix20 nebo nová Elantra. Podle mého bude auto povedené, ale nerad bych přišel o zadní víceprvkovou nápravu. Díky...
14. 8. 2011 08:50
Další rendering
[odkaz]
Ta světla ze Seatu tam asi opravdu nebudou a ta příď... tomu bych věřil (na spy-fotkách ty pruhy byly vidět).
Avatar - Emel
11. 8. 2011 19:52
Re: prozatím dobré
Proč dostali rozum? Současná i30 je takové střízlivé nekonfliktní auto...
Avatar - saldy
11. 8. 2011 14:27
Re: ..
taky bych typoval, že základní uspořádání podvozku zůstane, i když v jiném článku zde o Velosteru píše redaktor opak, změnit by korejci měli dodavatele tlumičů, zesílit prahy, či je vyplnit nějakou tlumící hmotou.
11. 8. 2011 12:23
Re: muhehe
Mně je sympatická jedna věc. Já třeba KIU nepokládám primárně za korejský auto - podle mně to je evropský auto vyráběný v korejský režii. A poznámka, že design H je daní evropskému vkusu? Kéž by to tak bylo. Ono se i dneska ukazuje, že globální svět je moýná někde ve sférách financí, ale globální vkus neexistuje, stejně jako neexistuje globální životní styl. Tudíž výrobky se musí přizpůsobovat jednotlivým trhům a ne aby se podařilo "vytvořit" jednoho jediného univerzalního spotřebitele s unoverzálním vkusem a potřebami. Focus III měn designově už zcela zklamal, zajímalo by mně, jak se líbí v USA, Číně nebo třeba Rusku.....globální model je u mainstreamové produkce nesmysl. A Korejci tohle pochopili, Ford naopak ne, i když tady svoji roli hraje i racionalizace a krize.....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud