Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Opel Frontera v Česku poprvé naživo: Prohlédněte si ho do detailu!

Marek Bednář
Diskuze (31)

Frontera už není off-road, ale malý městský crossover, který nabídne elektrické i spalovací pohonné ústrojí. Fotogalerie z českého představení předchází první dojmy.

Opel Frontera kdysi byl off-roadem, pak ale z nabídky této německé značky zmizel. Vrací se po letech coby malý městský crossover, jehož cílem není zdolávat těžký terén, nýbrž být co nejlevnější a zároveň schopný co nejsnazšího pohybu v přeplněných městech.

Video se připravuje ...

Automobilka ho představila nejprve online v dubnu letošního roku, nyní ho však přivezla do Česka, abychom ho mohli dopodrobna prozkoumat i naživo. Začínáme tedy fotogalerií novinky z představení na pražském Černém Mostě; detailní dojmy ze statické premiéry na sebe nenechají dlouho čekat.

Marek Bednář
Diskuze (31)

Doporučujeme

Avatar - hugino
12. 6. 2024 07:55
Keď Stellantis ...
... tak už radšej toto https://www.sauto.cz/…venger/193878430
12. 6. 2024 04:59
Re: Stellantis
Já vůbec nechápu čemu se tady divíte? Vždyť tuto strategii( na jedné platformě naplácat co nejvíce modelů) používá Vw už mnoho let. Tak co vás na tom tak dráždí u stelantisu??
12. 6. 2024 00:03
Re: Stellantis
Souhlasim, mě vadí že zařízli klasickou Zafiru, jinak od Stallantisu bych si taky nevybral protože tam necítím tu hodnotu. Na druhou stranu nebýt jich, tak by dost pravděpodobně zkrachovala Alfa, jistě by nebyla Lancia. "Díky" platformám to jsou sice auta znásilněná technikou Stellantisu, ale stále žijící značky, které své koncové produkty vyrábí a ladí pro určitou skupinu lidí. A důležité taky je to, že ač my dva pozici Stellantisu nechápeme (osobně jsem fakt do poslední chvíle nevěřil že koupí Opel), tak se jim evidentně nedaří zas tak špatně. Pro to, aby do budoucna evropské automobilky přežily, budou se muset spojovat víc. Hlavní automobilový trh se dávno odehrává v Číně, čím menší automobilka bude, tím snažší to bude lovná zvěř pro číňana.
11. 6. 2024 23:44
Re: Stellantis
Špatně jsi mě pochopil. Vyjmenoval jsi obecné výhody crossoveru - chcete-li SUV - nižší střední. A o to mi jde, já to myslel na Fronteru: v čem je to jiné než klony té techniky nebo obecně konkurence této třídy? Vůbec v ničem. Má to něco navíc oproti konkurenci? Nemá. Je aspoň nejlevnější? Asi ne, respektive jsou tu lowcostovější konkurenti typu SY atd.
11. 6. 2024 21:30
Re: Re: Stellantis
A vyšší světlá výška, klasická auta jsou dnes nesmyslně nízko.