Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Peugeot 508 by mohl vypadat takto. Vize přebírá designové prvky z konceptu Inception

Jan Zajíc Jan Zajíc 16. 1. 2023 • 07:31
24
14
Zobrazit náhledy (24)
Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept Peugeot Inception Concept

Peugeot před několika dny představil koncept Inception, který naznačuje budoucí design vozů francouzské automobilky. Podívejte se, jak by nový styl mohl slušet příští 508.

Francouzská automobilka svého současného zástupce ve střední třídě představila nejprve jako liftback v únoru 2018, výstavní premiéra následně proběhla na březnovém ženevském autosalonu. A v červnu stejného roku byl odhalen také praktičtější kombík s přídomkem SW.

Video se připravuje ...

Protože od premiéry druhé generace modelu 508 brzy uplyne pět let, můžeme očekávat, že Peugeot ve velice blízké budoucnosti uvede na trh omlazenou verzi. Na internetu se ostatně už objevily první fotografie a videa zachycující maskované prototypy modernizovaného provedení. 

Do příjezdu třetí generace, pokud vznikne, tak zbývá ještě poměrně hodně času, odhadovali bychom minimálně tři roky. Grafik motoristického webu Kolesa přesto už nyní nabízí vlastní představu, jak by příští Peugeot 508 mohl vypadat.

K návrhu využil právě nedávno odhalený koncept Inception, z něhož převzal nejvýraznější designové prvky. Silueta studie odpovídá současnému liftbacku, auto ale dostalo zapuštěné kliky, novou příď se zajímavými světlomety, které vypadají jako součást masky, a zvláštně tvarovaný nárazník. Výrazné svítilny pak najdeme také vzadu. A za zmínku rozhodně stojí neobvyklá kola.

Jestli případná třetí generace Peugeotu 508 naváže na designový jazyk konceptu Inception v této míře, nyní samozřejmě nevíme. Ale nejde jen o vzhled, studie představila také řadu pozoruhodných technických řešení a postavena je na nové koncernové platformě STLA Large. Francouzi přitom tvrdí, že mají ambici uvést většinu u konceptu použitých inovací do výroby - a to počínaje rokem 2025.

Doporučujeme

Témata
16. 1. 2023 23:28
Pre autora
Mohlibby ste si odpustit tie komicke bulvarne titulky. Dotycne auta tak nemozu vypadat ani teoreticky, kedze autor tych patlanin nema na ich realny dizajn ziadny vplyv. Tieto clanky su bulvarne zvasty.
Avatar - chalan66
16. 1. 2023 21:23
jojojoooj
Tak že zo škaredého auta idete urobiť ešte hnusnejšie ? To je výhra teda !
Avatar - Barry Lyndon
16. 1. 2023 17:01
Re: Morální hnůj
Přesně tak, místní obsesi těmito putlerovskými patlanicemi taky absolutně nechápu.
16. 1. 2023 15:20
Re: Peugeot
Hlavně ten koncept v obrázkách je děs, interiér přímo strašidelný :no:
16. 1. 2023 13:26
Re: Morální hnůj
Podľa čoho usudzuješ, že kolesa.ru za niečo môžu?