Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Renault Espace na patentových snímcích

David Bureš David Bureš 18. 3. 2014 • 16:06
11
43
Zobrazit náhledy (11)
Renault Espace Renault Espace Renault Espace Renault Espace Renault Espace Renault Espace
Automobilka Renault několikrát zdůraznila, že nový Espace bude crossoverem. Z patentových snímků se ale zdá, že vozům MPV bude mít stále blízko.

Podobu páté generace Renaultu Espace naznačily snímky auta z patentového úřadu zveřejněné rakouským serverem Autofilou. Premiéra nového Espace proběhne ještě letos, s největší pravděpodobností na podzimním pařížském autosalonu.

Z patentových snímků i dřívějších špionážních fotografií vyplývá, že nový Espace bude tvarově vycházet z loňského konceptu Initiale Paris. Shoduje se silueta karoserie i některé detaily – maska chladiče s vodorovnými lištami, prudce se zužující zadní boční okénka nebo koncové svítilny protažené do boku.

Kdo čekal příchod crossoveru kombinující prvky velkoprostorových a sportovně-užitkových vozů, bude možná zklamán. Renault sice zdůrazňoval, že pátá generace Espace bude crossoverem a ne typickým MPV, patentové snímky ale ukazují, že bude mít stále nejblíže vozům ze segmentu MPV. Snad jen ta vyšší světlá výška odkazuje na SUV.

Základem Espace bude platforma CMF, kterou Renault vyvinul společně s Nissanem. Z automobilů francouzské značky ji mají do budoucna použít také nové generace Méganu a Scénicu nebo nástupce Laguny.

Renault Espace si nohou generaci již opravdu zaslouží. Ta současná čtvrtá je na trhu od roku 2002 a za tu dobu prošla čtyřmi facelifty. První generace Espace se začala vyrábět v roce 1984, patřila tak mezi zakladatele segmentu MPV. Od té doby francouzská automobilka v Evropě prodala více než 1,2 milionu vozů s tímto názvem.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Jaros71
Všetko najlepšie
| 18. 3. 2014
:yes: souhlas!
Na auto jsem zvědav..
Avatar - aproximus
nemastné neslané
| 18. 3. 2014
možná by stačilo otevřít oči.
Kočkopes
| 18. 3. 2014
Za sebe :no:
Kral je mrtev, at zije kral..
| 18. 3. 2014
no ani bych neřekl. Asi počkáme na soudy na reálnou fotku, zatím nic moc... ;-\
Velkoprostorová limuzína
| 18. 3. 2014
skoro by se chtělo říct... "to myslí Renault vážně?" :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku