Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový SEAT Leon jako následník konceptu IBE

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 12. 2010 • 22:46
29
15
Zobrazit náhledy (29)
Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon
Podle informací španělských médií se premiéry nové generace SEATu Leon dočkáme na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem na podzim roku 2011.

Španělský server es.autoblog.com přináší první informace o třetí generaci SEATu Leon. Jeho premiéra se měla údajně odehrát již na autosalonu v Ženevě v roce 2011, ale nakonec si počkáme až na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Podle španělského serveru se na podzimním autosalonu v Německu představí Leon SC s třídveřovou karoserií, jehož prodej se rozběhne v březnu roku 2012. Pětidveřový Leon se představí na některém ze světových autosalonu v roce 2012 a je pravděpodobné, že třídveřový Leon SC třetí generace bude v nabídce nějakou dobu doplňovat končící pětidveřové provedení druhé generace.

Design nového Leonu SC má vycházet z konceptu SEAT IBE představeného na letošním říjnovém autosalonu v Paříži. Třetí generace Leonu má zákazníkům umožnit výběr mezi sportovně střiženým třídveřovým kupé a méně radikálním pětidveřovým provedením.

Určitou nápovědou, jak velké rozdíly v designu dvou karosářských verzí nás čekají, může být současná generace Ibizy.

Paleta pohonných jednotek nové generace Leonu nabídne známé zážehové i vznětové motory. K dispozici mají být benzinové čtyřválce 1,4 TFSI a 2,0 TFSI i turbodiesely 1,6 TDI a 2,0 TDI.

Standardně budou samozřejmě poháněna kola přední nápravy, ale je možné, že španělská značka později uvede na trh i provedení s pohonem všech čtyř kol. Při spuštění prodeje bude Leon k dispozici s manuálními převodovkami i dvouspojkovými převodovkami DSG.

Kromě nového Leonu se prý dočkáme i Toleda, které má být zaměřeno především na fleetové zákazníky. Technickým základem takového modelu by mohla být Octavia Tour se zadní nápravou odvozenou od severoamerické Jetty, která je narozdíl od té evropské vybavena vlečenými rameny se zkrutnou příčkou.

Zájemce o samostatný sportovní model se značkou SEAT by mohl uspokojit model vycházející z konceptu IBE a v nabídce španělské značky umístěný mezi Ibizou SC a budoucím Leonem SC.

Témata
27. 12. 2010 13:51
TOLEDO
Jestli nebude TOLEDO ve verzi liftback jako první generace, tak nevim nevim jestli si na trhu najde místo. Vždyť hlavně díky své praktičnosti se tento SEAT velmi dobře prodával v devadesátých letech v České republice. Prodeje by rovněž zvýšila verze kombi. Jinak to považuji za krok správným směrem :yes:
27. 12. 2010 11:25
Re: new Leon III.generace
So Škodou by som ho príliš nespájal. Je rovnako ako ona len jednou zo značiek svojho vlastníka. Chybou bolo dať mu rolu športovca a ešte väčšou chybou pretaviť tohto športovca do MPV formy, navyše s jedným dizajnom cez kopírák pre celé portfólio.
Španielska horkokrvnosť pre "auto emoción" proste nestačí, história Seatu nie je športová, a budovať umelý image značky prakticky z nuly, to je veľká vec aj pre majstra marketingu, akým VW bezpochyby je. Ako sa tu ukázalo, aj majster tesár sa niekedy "utne". Keby zo Seatu spravil takú svoju "Daciu", urobil by podľa mňa lepšie. Nevidím nejakú zvláštnu ujmu v tom, že by VW nemal v portfóliu športovo ladenú značku - predsa každá zo značiek koncernu môže mať v ponuke aj viac, či menej športové modely - a koniec-koncov predsa aj nejaké má. Scirocco, GTI, RS...
27. 12. 2010 11:08
Re: new Leon III.generace
Všechno chce čas, on je taky Seat trochu obětí úspěchu Škody..
26. 12. 2010 21:58
Re: kupé?
Aj súčasný Leon by mal šmrnc - pokiaľ by nevyzeral rovnako ako 2/3 produkcie Seatu...
26. 12. 2010 21:56
Re: new Leon III.generace
Seat musí mať v paži asi všetko. Vzhľadom na to, v akom je stave, musí robiť, čo mu VW káže - hoci ho práve on svojou nepremyslenou politikou do súčasnej situácie zrejme dostal.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku