Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Obrněnec Gerlach od Zetoru by se od roku 2020 mohl vyrábět v desítkách kusů

ČTK ČTK 30. 5. 2019 • 04:43
16
2
Zobrazit náhledy (16)
Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach

Firma dosud postavila dvě vozidla, které právě testuje.  Ještě v létě by měla firma vyrobit další dva vozy, do konce roku pak dalších šest. 

Obrněné taktické vozidlo Zetor Gerlach 4x4 by se od roku 2020 mohl začít vyrábět v desítkách kusů. Projekt počítá s výrobou v zemi odběratele, základnou pro výrobu podvozků má být Brno. Uvedl to mediální zástupce firmy Zetor Engineering Tomáš Kurtanský. Vůz má premiéru na právě probíhajícím veletrhu armádní techniky IDET, který začal na brněnském výstavišti.

Vůz se veřejnosti poprvé představil loni na veletrhu v Bratislavě. Firma dosud postavila dvě vozidla, jedno je podrobované životnostním zkouškám, druhé podrobila extrémním testům balistické a minové odolnosti. Ještě v létě by podle Kurtanského měla firma vyrobit další dva vozy, do konce roku pak dalších šest.

video

"Od roku 2020 jsme připraveni zabezpečit výrobu 30 vozidel ročně s postupným navyšováním na 50 kusů ročně," uvedl Kurtanský. Vše ale bude záležet na požadavcích odběratelů.

Gerlach podle Kurtanského cílí na všechny trhy, kde už začala nebo se připravuje obměna vozidel 4x4. Firma jej chce aktuálně přihlásit do ohlašované soutěže na Slovensku. "Pokud i na českém trhu bude vyhlášená soutěž, velmi rádi se do ní zapojíme," uvedl Kurtanský.

V Brně je vůz poprvé k vidění v nové bojové verzi s dálkově ovládaným zbraňovým systémem pro kulometnou palbu. Na veletrh dorazil bezprostředně po úspěšně realizovaných střeleckých testech.

Firma Zetor Engineering byla založena v roce 2014, vlastníkem je Zetor. Její hlavní činností a posláním je návrh a vývoj vozů pro obranný průmysl.

Související články

Témata
30. 5. 2019 18:14
Re: Gerlach
Bude se to hodit afghánským zemědělcům na polní práce.
30. 5. 2019 15:58
Gerlach
Kdo to koupí? Naše armáda má iveca s keramickým pancířem. Vop. Cz nabízelo podobný vůz Nimr v mnoha variantách a osvědčený v několika armádách po světě. Vím o dalších výrobcích v této kategorii je přetlak nabídk,.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud