Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Veletrh armádní techniky IDET startuje. V Brně se ukáže nová Tatra či bojový Zetor

ČTK ČTK 29. 5. 2019 • 19:31
31
Zobrazit náhledy (31)
Veletrh IDET Veletrh IDET Veletrh IDET Veletrh IDET Titus Tatra Tactic Tatra Force s pontonovou soupravou IRB Tatra Force 6x6 valník DANA M2 AM-70 EX Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach Zetor Gerlach

Tatra na brněnském veletrhu v české premiéře uvede nejnovější provedení vozu Tatra Tactics 4x4, zatímco Zetor se pochlubí novou verzí bojového vozidla Gerlach.

Na brněnském mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET se představí řada novinek, například inovovaný dělostřelecký systém DANA M2, v české premiéře pak obrněné taktické vozidlo Gerlach či nejnovější provedení vozu Tatra Tactic 4x4. Novinářům to řekli pořadatelé z Veletrhů Brno. Výstava startuje dnes, ve středu 29. května.

Samohybná houfnice DANA získala v posledních letech mnoho inovací, v Brně se představí DANA M2 ráže 152 mm. Nová je oproti předchozí verzi kabina velitele a řidiče. Přetlaková kabina má především upravené uchycení k rámu podvozku a novou tepelnou a zvukovou izolaci. Houfnice má i vylepšení systémů ovládání, navigace, řízení palby, komunikace i záložního napájení. Řízení palby pak zahrnuje několik podsystémů - výpočet prvků střelby, navigace, automatické zamíření zbraně, přípravy munice nebo diagnostiky stavu zbraně, která umožňuje výběr určitého typu střeliva. "Vozidlo je schopné zaujmout palebné postavení, vystřelit a opustit stanoviště v rekordně krátkém čase, a podstatně tak snížit riziko zásahu vozidla opětovanou palbou," uvedla Zuzana Ovčačíková ze společnosti Excalibur Army, která houfnici v Brně představí.

Českou premiéru si v Brně odbude obrněné taktické vozidlo Gerlach 4x4, kterou přiveze Zetor Engineering. V Brně bude vůz navíc poprvé k vidění v nové bojové verzi s dálkově ovládaným zbraňovým systémem pro kulometnou palbu. "

Potom, co již Gerlach ukázal své schopnosti v nejrůznějších, mnohdy extrémních testech včetně odstřelu osmi kilogramů TNT pod kabinou, máme potvrzeno, že je připraven i pro osazení zbraňových systémů od široké palety výrobců," uvedl manažer projektu Pavel Bušta.

Firma Tatra Trucks na veletrhu v české premiéře uvede nejnovější provedení vozu Tatra Tactics 4x4. K vidění bude i vojenská valníková verze modelové řady Tatra Force s podvozkem 6x6 či vojenská verze obrněného vozu Titus 6x6, který vznikl ve spolupráci kopřivnické společnosti a francouzského výrobce Nexter Systems.

Návštěvníci se mohou těšit například i na vystavené vrtulníky UH-60 Black Hawk, Schweizer S-300 nebo MD-530G, které doveze firma European Air Services. Pardubická společnost Retia na veletrh přiveze novinku v podobě 3D radaru ReGuard i mobilní radar ReTWis 5 schopný detekovat i lidi za zdí nebo jinou nekovovou překážkou. Velkomeziříčská firma Agados představí obojživelný terénní přívěs, který je určený za kolové i pásové vozy do všech typů terénu.

Na 15. ročníku veletrhu IDET se představí 400 firem, přičemž největším vystavovatelem bude česká armáda a ministerstvo obrany. Veletrh začíná ve středu, končí v pátek. Kromě IDETu se na výstavišti uskuteční i 19. veletrh veletrhu požární techniky PYROS a 10. veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku