Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Obyvatelé LA plánují protesty kvůli natáčení Rychle a zběsile

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 8. 2022 • 09:17
17
Zobrazit náhledy (17)
Los Angeles Los Angeles Los Angeles Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile Rychle a zběsile

Veřejnost se obává především problémů s fanoušky filmové ságy, kteří se po nocích nebezpečně prohánějí známými lokacemi.

Vin Diesel oznámil první natáčecí den již desátého pokračování filmové ságy Rychle a zběsile prostřednictvím sociálních sítí koncem dubna. Velkolepá show by měla do kin dorazit v průběhu příštího dubna a mnozí fanoušci už se jí nemohou dočkat. Všichni ale z natáčení nejsou tak nadšení.

Problém s ním mají například obyvatelé Los Angeles, konkrétně historické čtvrti Angelino Heights, kde se část filmové série natáčela a kam by se měla vrátit. Místa, která známe z filmových pláten a televizních obrazovek, totiž přitahují mnoho fanoušků, kteří se nechovají zrovna ukázkově.

Když se tedy obyvatelé čtvrti od FilmLA dozvěděli, že se v této oblasti bude během pátku natáčet další pokračování série, rozhodli se přejít do protiútoku a natáčení překazit.

Video se připravuje ...

Pokud bude v Angelino Heights povoleno natáčení filmu, nebo kterékoliv části od F10 Produkce (Universal)… uspořádáme protest a pozveme mnoho reportérů a zpravodajských kamer, aby nás natáčeli, jak moc proti natáčení filmu protestujeme celý den a noc. Tento protest uspořádáme na počest 178 lidí, kteří byli zabiti pouličními závodníky v Los Angeles, a abychom zahanbili společnost Universal za její bezohledné ignorování této smrtící epidemie pouličních závodů, kterou jejich filmy odstartovaly a dál podporují,“ stojí v e-mailu, který napsal jeden z obyvatelů a sdílel server Variety.

Jeho redaktoři se obrátili přímo na rezidenty, kteří přiznali, že samotné natáčení Rychle a zběsile 10 není hlavním problémem. Ten představují fanoušci série, kteří se do oblasti stahují. Hlavní atrakcí je přitom obchod Bob’s Market, ve filmu Toretto’s Market, před kterým se fanoušci scházejí, vytáčejí motory, pálí pneumatiky a zřejmě i závodí.

V okolí mělo dojít také k poškození několika aut rezidentů, do kterých závodníci nabourali a následně odjeli. Na snímcích z Google map je navíc patrné, že asfalt v okolí pokrývá obrovské množství stop po pálení pneumatik. Každá mince má ale dvě strany.

Pro některé rezidenty je totiž příliv fanoušků naopak prospěšný, neboť přivádí více zákazníků a tím pádem vyšší tržby místním podnikům. Někteří občané už navíc měli obdržet i finanční kompenzace kvůli natáčení.

Doporučujeme

Témata