Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Omlazená Škoda Kodiaq opět navléká policejní a záchranářskou uniformu

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 8. 2021 • 02:05
52
Zobrazit náhledy (52)
Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq V Severním Irsku slouží 50 vozů Škoda Kodiaq. Předání nových vozidel pro Policie ČR Předání nových vozidel pro Policie ČR Předání nových vozidel pro Policie ČR Předání nových vozidel pro Policie ČR Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq

Zatímco česká policie si před pár týdny převzala první kusy nových služebních Kodiaqů se starou maskou, ve Velké Británii už chystají do služby i omlazené vozy.

Škoda Kodiaq je populárním SUV nejen mezi běžnými zákazníky, ale také mezi bezpečnostními a záchrannými složkami. Mnozí si možná vzpomenou na 500 nových služebních vozů pro Policii ČR, k jejichž slavnostnímu předání nedávno došlo, Kodiaq je však populární i v zahraničí.

Například ve Velké Británii už by se počet záchranářských a policejních Kodiaqů měl pohybovat v řádu stovek, přičemž okolo 50 používají policisté ze Severního Irska, dalších 30 kusů využívají hasiči z West Sussex Fire and Rescue a 18 kusů používají záchranáři z South Western Ambulance Service NHS Foundation Trust.

Příslušníci všech těchto bezpečnostních a záchranných sborů se přitom mohou těšit na možnost přesednout i do modernizovaných Kodiaqů, jejichž nabídku a úpravy automobilka nedávno představila. Základ je ovšem prakticky stejný.

Karoserii modernizovaného Kodiaqu zdobí specifická barevná kombinace, tedy žluto-modrá pro policii, žluto-zelená pro ambulanci a červeno-žlutá pro hasiče. Samozřejmostí jsou pak výstražná světla na střeše, v masce chladiče a také v nárazníku.

video

Kokpit byl upraven potřebám záchranných složek a nabízí například integraci komunikačního systému záchranářů do továrního infotainmentu. Ten má standardně úhlopříčku 8 palců, volitelně lze však objednat i 9,2palcový, který doplňuje digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 10,25 palce. Prostorný zavazadelník pak může být upraven k převozu specifického vybavení, včetně ventilátorů, lahví s kyslíkem, atd.

Nabídka motorizací obsahuje běžné benzínové a naftové motory s výkonem od 110 po 147 kW. Britští záchranáři a policisté si však mohou objednat i Kodiaq ve verzi RS, který již v minulosti našel využití u policistů. Jeho naftovou motorizaci však nahradil 2,0litrový benzínový motor o výkonu 180 kW.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud