Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel Corsa se s faceliftem změní. Takto mu sluší zcela nová tvář

Jan Zajíc Jan Zajíc 22. 11. 2022 • 03:19
24
6
Zobrazit náhledy (24)
Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa

Aktuální Opel Corsa F je na trhu třetím rokem, příjezd omlazeného provedení je tedy za rohem. Nejočekávanější změnou projde logicky příď.

Šestá generace malého německého hatchbacku Opel Corsa se světu představila v roce 2019, co nevidět tedy můžeme čekat příjezd omlazeného provedení. Náš kolega a grafik Honza Lušovský nenechal nic náhodě a připravil pro nás možnou podobu toho, jak asi bude facelift Corsy vypadat.

Ač neměl k dispozici prakticky žádný mustr, chystané změny od designérů Opelu jsou víc než zřejmé. Napovídá už fakt, že u zachycených maskovaných prototypů je nejvíce kamuflována příď auta. Corsa totiž po vzoru ostatních sourozenců dostane zcela novou příď zvanou Vizor, kterou tvůrci postupně aplikují na kompletní modelové portfolio. Je to tvář, která LED světlomety s maskou opticky propojuje v jeden celek a dělá z dříve poměrně všedních opelů atraktivní zboží.

Video se připravuje ...

Ostatní změny už budou spíše kosmetické. Neočekáváme, že by designéři vzadu předělávali světelnou techniku. Nejspíše se tak budeme muset spokojit „jen“ s novým logem na víku pátých dveří, atraktivním zpestřením mohou být rovněž nové vzhledy litých kol.

Aktuální generace Corsy s označením F přesedlala na technický základ koncernu Stellantis, konkrétně platformu CMP, která na rozdíl od dřívější architektury GM přinesla snížení hmotnosti o více než sto kilogramů. Model se nabízí v benzinovém, naftovém i čistě elektrickém provedení. Na tom by se nemělo nic změnit ani v rámci omlazení.

Doporučujeme

Témata
24. 11. 2022 02:28
Re: Pecka
Až na ty směšně krátké zadní boční dveře. Tuto nepraktickou a nehezkou anomálii ale zdědila po 208... :-( :-(
Avatar - 3_diamanty
23. 11. 2022 09:16
Re: Za mě změna k lepšímu
Zadne svetla su za mna ok.... problemom bola len prave ta zastarala maska ... do veci ktore su ok by len zbytocne sprtali a nakoniec by pokazili aj to co bolo ok... vid predosly yaris po poslednom facelifte a jeho ohyzdne zadne megalampy.. a pritom tie povodne mensie nemali vizualne jedinu chybu a aj ku kasni viac pasovali
Avatar - 3_diamanty
23. 11. 2022 09:10
Pecka
No konecne je tu ten vizor xicht ... uz som ani nedufal.... razom je corsa vyzorovo o dekadu inde... a tam kde patri... na vyslni B segmentu :yes:
Avatar - del42sa
23. 11. 2022 09:06
Corsa
aspoň že vnitřek zůstal u klasické koncepce (doufám) :yes: Vlastně mě irituje jen ta řadící páka z Peugeotu :D
23. 11. 2022 07:35
Re: Za mě změna k lepšímu
Súhlas. Ten súčasný nezáživný predok zaspal v čase.
Keby ho mal nejaký výtvarník, či karikaturista reprodukovať, tak to nedá.
A podľa info zo Stellantisu ostanú zadné svetlá rovnaké :-(
Asi sa držia hesla ,,S chutí do toho, půl je hotovo!" ;-)