Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel změnil dovozce. O import do ČR se postará společnost Emil Frey

ČTK ČTK 3. 9. 2019
18
3
Zobrazit náhledy (18)
Opel Corsa Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e

Velkoobchodním dovozcem značky Opel do ČR se ode dneška stala česká pobočka soukromé švýcarské skupiny Emil Frey. Zastoupení převzala od společnosti Opel Southeast Europe, která spadala přímo pod automobilku.

Opel je od roku 2017 součástí koncernu PSA. Letos v dubnu se vedení PSA dohodlo se zástupci skupiny Emil Frey na převzetí importu do ČR.

Obchodní aktivity Opelu v ČR budou řízeny nově vzniklou lokální společností O Automobil Import. Do ní byli převedeni současní zaměstnanci Opelu v ČR, dosavadní ředitel kanceláře Opel v ČR Josef Šopík se stal ředitelem značky pro ČR.

"Síla a zkušenost skupiny Emil Frey, stoprocentně lokalizované na českém trhu, zefektivní podnikání tradiční německé značky Opel v ČR a je garantem kontinuity jeho lokálních obchodních aktivit," uvedl ředitel skupiny Emil Frey v ČR Olivier Parry.

Opel letos v Česku od ledna do července prodal 3481 osobních a lehkých užitkových aut a patří mu tak 13. příčka na trhu.

Společnost Emil Frey Group je rodinná švýcarská firma se sídlem v Curychu, kterou založil v roce 1924 automechanik Emil Frey. Společnost podniká v automobilovém průmyslu, specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s autodíly. Společnost, která zajišťuje obchodní aktivity řady značek v různých evropských zemích, zaměstnává asi 22.000 lidí.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

nebude
| 3. 9. 2019
sOpel si kupujú len firmy (pre cenu)a neinformovaní súkromní kupujúci.
Konečně
| 3. 9. 2019
Konečně začnou řešit reklamace, tak jak je zvykem v civilizovaném světě a dle zákona ;-)
Avatar - xxc
Zľavy
| 3. 9. 2019
Bude koniec zľavám.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku