Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel změnil dovozce. O import do ČR se postará společnost Emil Frey

ČTK ČTK 3. 9. 2019 • 23:12
18
4
Zobrazit náhledy (18)
Opel Corsa Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e

Velkoobchodním dovozcem značky Opel do ČR se ode dneška stala česká pobočka soukromé švýcarské skupiny Emil Frey. Zastoupení převzala od společnosti Opel Southeast Europe, která spadala přímo pod automobilku.

Opel je od roku 2017 součástí koncernu PSA. Letos v dubnu se vedení PSA dohodlo se zástupci skupiny Emil Frey na převzetí importu do ČR.

Obchodní aktivity Opelu v ČR budou řízeny nově vzniklou lokální společností O Automobil Import. Do ní byli převedeni současní zaměstnanci Opelu v ČR, dosavadní ředitel kanceláře Opel v ČR Josef Šopík se stal ředitelem značky pro ČR.

"Síla a zkušenost skupiny Emil Frey, stoprocentně lokalizované na českém trhu, zefektivní podnikání tradiční německé značky Opel v ČR a je garantem kontinuity jeho lokálních obchodních aktivit," uvedl ředitel skupiny Emil Frey v ČR Olivier Parry.

Opel letos v Česku od ledna do července prodal 3481 osobních a lehkých užitkových aut a patří mu tak 13. příčka na trhu.

Společnost Emil Frey Group je rodinná švýcarská firma se sídlem v Curychu, kterou založil v roce 1924 automechanik Emil Frey. Společnost podniká v automobilovém průmyslu, specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s autodíly. Společnost, která zajišťuje obchodní aktivity řady značek v různých evropských zemích, zaměstnává asi 22.000 lidí.

Související články

Témata
3. 5. 2020 07:07
Jezdí skoro zdarma
V r. 11/2015 jsem koupil Opel Meriva,LPG , po ujetí 200 tis km zjišťuji že kromě výměny olejů a pneu jsem do auta neinvestoval ani korunu, nic neklepe nevrže, převodovka a motor odpovídající novému vozu. Provozní náklady po celou dobu kolem 0,80 Kč na ujetý km, auto stálo 360 000 Kč. Jednoduchý propočtem zjišťuji že jsem tímto vlastně auto dostal zdarma, jelikož pokud bych jezdil na benzin náklady na pouze pohonné hmoty by byly cca 500 tis.Kč. Přístup u prodejce UH Car Uherské Hradiště od doby prodeje, po celou dobu servisu bez jakýchkoliv připomínek, vždy vstřícnost a ochota... Přeji i ostatním uživatelům zn. Opel aby byli spokojení jako já a jestě jednou díky společnosti OPEL za skvělé auto, max.úsporné, které se bohužel již nevyrábí. Hodně pohody přeji všem.
3. 9. 2019 21:16
nebude
sOpel si kupujú len firmy (pre cenu)a neinformovaní súkromní kupujúci.
3. 9. 2019 16:28
Konečně
Konečně začnou řešit reklamace, tak jak je zvykem v civilizovaném světě a dle zákona ;-)
Avatar - xxc
3. 9. 2019 15:27
Zľavy
Bude koniec zľavám.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku