Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Osmiválec, 500 koní a hmotnost pod tunu. Už jste viděli Bolwell Nagari 500?

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 10. 2019 • 22:33
8
Zobrazit náhledy (8)
Bolwell Nagari 500 Bolwell Nagari 500 Bolwell Nagari 500

Tohle auto vypadá na papíře hodně zajímavě. Bohužel je ale více než pravděpodobné, že u nás v Evropě si na něj budeme muset nechat zajít chuť.

Bolwell Nagari 500 totiž pochází z Austrálie. Navíc jde o ručně vyráběnou malosériovku, takže těžko předpokládat, že by vznikaly i evropské verze s levostranným řízením. Ale kdo ví. Možná kdyby ze starého kontinentu přišla objednávka...

Každopádně to vypadá, že je o co stát. Méně než tunu vážící auto dostalo 6,2litrový vidlicový osmiválec od Chevroletu, který je umístěn uprostřed. Výkon přesahuje 500 koní a přes šestistupňovou manuální převodovku jsou poháněna zadní kola.

Z klidu na stovku by Bolwell měl zrychlit pod tři sekundy.

A mimochodem, auto nepostavili nějací nazdárci. Za firmou stojí Campbell Bolwell, který auta staví od 60. let minulého století. Svůj první vůz dokonce stvořil v 16 letech. Společnost se však zabývá především výrobou kompozitních materiálů.

Model jménem Nagari už Bolwell měl i dřív, vyráběl se mezi lety 1970 až 1974. Spolupracoval na něm Campbellův bratr Graeme, který se vrátil z Velké Británie, kde dělal pod Colinem Chapmanem v Lotusu. Není divu, že firma klade důraz na lehkou konstrukci. Jen si navíc pomáhá pořádným osmiválcem.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud