Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ostřejší Corvette Z06 má namířeno do Detroitu

Michal Fokt Michal Fokt 9. 7. 2013 • 15:56
3
Už za půl roku se nám představí mezičlánek mezi běžnými Corvette C7 Stingray a chystanou extrémní ZR1. Verze Z06 by měla mít výkon přes 600 koní.

Stejně jako minulá Corvette C6, i ta nová, sedmá generace bude mít více či méně ostré verze. Ačkoli se o tom zatím nehovoří, vrcholem nabídky se za nějaký čas stane extrémní stoj ZR1, určený zejména k víkendovému dovádění na okruzích. Mnohem blíže je však méně ostrá varianta s označením Z06.

Corvette Z06 na bázi aktuální Vette C7 Stingray bude mít premiéru v lednu na detroitském autosalonu a protože základní verze mezigeneračně posílila, musí jít s výkonem nahoru i Z06. Spolehlivé zdroje zevnitř koncernu General Motors tvrdí, že Z06 zůstane u atmosféricky plněného motoru V8 7.0, namísto dosavadních 377 kW povyskočí údajně na 447 kW, tedy 608 koní. To víceméně potvrzuje starší informace o tom, že topmodel ZR1 dostane do vínku nějakých 700 koní.

Ano, počítáte správně - to je jen o 24 kW méně, než mělo dosavadní ZR1. Nemělo by tedy být problémem, aby Corvette Z06 zvládlo zrychlení z klidu na stovku pod 4 sekundy. Dalšími změnami oproti běžné Vette bude sportovní podvozek, účinnější brzdy a lehce modifikovaná karoserie. V lednu už budeme chytřejší.

Témata
Avatar - Barrichello
11. 7. 2013 13:44
Re: Těším se...
Jo Camaro a Viper, zejména verze ACR občas dokáží deklasovat mnohem dražší konkurenci až lidi nevěřícně zíraj.....

Njn, když někdo furt žije v tom že ameriky nezatáčí a nebrzdí >:D
Avatar - fOE
10. 7. 2013 11:29
Re: Těším se...
cena v USA a cena v EU nejsou bohuzel to same. Kdyz clovek veme ze rozmery jsou americke (ve srovnani treba s Porsche) a interier je taky americky tak ten priplatek za evropske auto proti evropske cene vette neni neopodstatneny (treba vette vs. Carrera).
Kazdopadne vette fandim, vypada velice dobre a o tom jak pojede pochybovat ani nema smysl. :yes:
Avatar - Enthusiastic.driver
10. 7. 2013 08:58
Těším se...
..až tenhle kus dinosaura zase přijede někam na okruh a rozdrtí většinu konkurence, která je mnohem dražší a její provoz stojí násobky toho, co provoz Vette >:D

Na druhou stranu si říkám, kdy konečně nastane ten zlom a výrobci se přestanou honit za výkonem. 600 koní u semi-sportovní varianty... to je pakárna...