Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pamatujete si, jak Honda udělala ze Civicu Type R pick-up? Project P pořád žije

Martin Tolar Martin Tolar 14. 5. 2019 • 07:10
6
Zobrazit náhledy (6)
Honda Civic Type-R Pickup

Ostré hatchbacky jsou fajn, protože jezdí rychle a jsou i praktické. Ale mohly by být ještě praktičtější.

Když potřebujete odvézt něco rozměrného a špinavého, asi to jen neradi budete dávat do vašeho ostrého hacthbacku. Na to by se víc hodil pick-up, že?

Honda Civic Type R je také hot hatch, který si zaslouží spíš péči, než že byste ho používali k práci, ale existuje minimálně jedna, která je jako pick-up.

Magazín Carscoops přinesl fotky, které ukazují užitkovou verzi zachycenou na parkovišti. Jde o takzvaný Project P, který je postaven na předprodukčním kusu ostrého Civicu. Stojí za ním přímo Honda.

Pick-up se poprvé ukázal téměř přesně před rokem na několika fotkách ze studia. Jak je vidět, má všechny nezbytnosti ostré verze všetně bodykitu, velkých kol a brzd a pořádného křídla. Jen mu chybí zadní sedadla a polovina střechy. Místo nich je obyčejný nákladový prostor. Vejdou se do něj prý dvě sekačky Honda vedle sebe. 

Project P využívá stejný motor jako běžný Civic Type R, tedy dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 320 koní (235 kW), jenž pohání přední kola. Zrychlení z nuly na 100 km/h by se mělo vejít pod šest sekund.

Jsme zvědavi, jestli Honda s "projektem P" něco chystá. Vedoucí projektu Alyn James loni sliboval velké věci. „Dokonce uvažujeme, že auto vezmeme na Nürburgring a pokusíme se stanovit rekord pro nejrychlejší zajeté kolo pick-upu s pohonem předních kol,“ prohlásil. Předpokládáme, že to by asi neměl být problém - nenapadá nás, že by nějaký pick-up s pohonem předních kol na Ring kdy vyrazil.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku