Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Patentové snímky poodhalují tvary produkčního Nissanu Z. Neměl by se moc měnit

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 1. 2021 • 06:46
80
22
Zobrazit náhledy (80)
Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z

Uniklé patentové snímky potvrzují dřívější spekulace, podle nichž už by se do tvarů konceptu nemělo výrazně zasahovat.

Když automobilka Nissan představila v září minulého roku nový koncept Z Proto, který se měl stát novou generací sportovního modelu z rodiny Z, řadě z nás spadla brada. Potvrdily se totiž dřívější spekulace o retro-inspirovaném designu, který nabídne odkaz na slavnou historii i svalnaté tvary.

Jenže Z Proto byl pouze koncept, na němž se mohlo ještě mnoho věcí změnit. Nově uniklé patentové snímky, na které upozornili australští kolegové z CarExpert, však naznačují, že se Z Proto stane produkčním modelem jen s minimem úprav.

Video se připravuje ...

Na patentových snímcích sice chybí několik drobností, jako jsou například zpětná zrcátka nebo tvary litých kol, celkově však vůz vypadá víc než zdařile. Například přední část, včetně tvarů světlometů, mřížky chladiče a spodní části nárazníku, vypadá téměř identicky. Možná se tak dočkáme i stylového světelného podpisu, jakým zaujal již koncept.

Při pohledu na zadní partie vypadá vůz na patentových snímcích opět téměř identicky s konceptem Z Proto. Sedí tvary svítilen, umístění znaku, tvar nárazníku, pozice koncovek výfuku i výřez na registrační značku.

A výrazná podoba je patrná i při pohledu z profilu, kde zaujme lehce vystouplý spoiler nad zadním sklem, chromovaná lišta táhnoucí se pod střechou, výrazně tvarované prahy nebo specifické kliky dveří. U konceptu si však můžeme všimnout ještě připraveného pozičního světla na zadním blatníku a naopak chybějícího loga Z v jeho vyšších partiích.

Zajímavé však bude sledovat, co se vlastně dostane pod kapotu produkčního vozu. Koncept Z Proto měl být totiž osazen dvakrát přeplňovaným motorem V6, který měl být podle dřívějších spekulací převzat z modelů Infiniti Red Sport. V praxi by to mohlo znamenat výkon okolo 400 koní, o jejichž přenos na zadní kola by se měla starat manuální převodovka.

Nový sportovní Nissan Z tak bude rozhodně zajímavým sportovním strojem, to se však nejspíš dozvíme až v příštím roce, kdy by se měla uskutečnit jeho premiéra. Bohužel pro nás se však zatím nepočítá s uvedením modelu na evropské trhy.

Doporučujeme

Témata
12. 2. 2021 22:46
U nás na Moravě
se STK aut dovezených z USA zabývá snad jen STK Březolupy na zlínsku. Tam by mohli poradit
.https://dekra.cz/stkweb/?…
20. 1. 2021 10:48
Re: Hm akorát
Mne na showroome povedali, ze na policii sa to da spravit. Ale je problem ked ides na STK. AK auto nebolo na europsky trh nahlasene tak ta STK nepusti. Ale nikdy som to nerobil a preto neviem ako to je. Preto sa pytam, ci si uz nieco podobne absolvoval, alebo vies o niekom
19. 1. 2021 01:18
Re: Hm akorát
No, každopádně by se musely nechat do TP zapsat různé výjimky.
18. 1. 2021 09:44
Re: Hm akorát
Mas s tym skusenosti? Ja som sa na to pytal a aj ked sa prihlasi auto na cisla tak po 4 rokoch na stk neprejde pretoze nebolo registrovane na europsky trh. Tak tersz neviem ako to je. Jazdit auta vidim ale co je za tym vsetko netusim.
17. 1. 2021 22:28
Re: Hm akorát
No vida, nakonec i tupej prosťáček pochopil, že nemá dokola cenu obhajlovat sra.ky a došlo mu že je celou dobu za koko.ta