Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peter Schreyer se stal prezidentem Kia Motors

David Bureš David Bureš 28. 12. 2012
202
Němec Peter Schreyer dosud působil jako vedoucí designu v jihokorejské automobilce Kia.

Automobilka Kia Motors má nového prezidenta. Stal se jím dosavadní šéfdesignér značky Peter Schreyer, který dosud zastával také post výkonného viceprezidenta.

Německý designér se stal prvním prezidentem automobilky v historii, který není korejské národnosti. Schreyer bude jedním ze tří prezidentů Kia Motors a i nadále se bude starat o design aut této značky.

Jmenování Schreyera na pozici prezidenta symbolizuje snahu automobilky stát se globální značkou. Také to signalizuje, že se Kia chce více zaměřit na design, výzkum a vývoj. Dosud se automobilka starala primárně o efektivnost výroby a nákladů.

Schreyer nastoupil ke Kie v roce 2006, do té doby pracoval u konkurenčního koncernu Volkswagen Group, pro který navrhl například první generaci Audi TT, Volkswagen New Beetle nebo VW Golf IV.

Předseda dozorčí rady VW Group Ferdinand Piëch odchodu tohoto designéra dodnes lituje, nedávno se nechal slyšet, že pustit Schreyera do Kie byla chyba.

Německý designér, který se narodil v roce 1953, je podepsán pod novým designovým směrem značky Kia, jehož dominantou je takzvaný tygří nos. Toto označení je používáno pro tvary masky chladiče.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bravo
| 2. 1. 2017
Po létech:
Sundat hřebínek VW se dá i jinak - to se vrchovatě naplnilo. Koho by napadlo, že si hřebínek bude sundavat sám VW (dieselgate).
chvalabohu ze takyto talent neostal zahrabany kdesi vo vw
| 1. 1. 2013
Ani nevíš, jak ses teď pěkně popsal >:D
Avatar - Katikakus
Schreyer je frajer
| 1. 1. 2013
Vysvetlovat ti pojmy jako cost of sales, demand generation atd. ti opradvu nehodlam, to by bylo na dlouhou debatu. ;-)
chvalabohu ze takyto talent neostal zahrabany kdesi vo vw
| 1. 1. 2013
Nepřipadám si, že bych vystupoval hystericky. Ať už samotným textem i tím, jak se cítím při vedení této diskuze.
Říkám pouze to, že o tom nevím dost na to, abych se mohl tak sebejistě tvým stylem vyjadřovat k morálce v těch třech jmenovaných státech východní Asie, protože tuto problematiku nestuduji ani jsem v těchto zemích dlouhodobě nežil. Pokud ty ano, rád si poslechnu víc, ale aniž bych tě chtěl nějak napadat, působíš stejně jako ostatní spíš jako hospodský vševěd, který má potřebu šířit rozumy na základě toho, že si přečetl v encyklopedii o kamikaze. Tvé úvahy jsou primitivní, naprosto postrádají širší souvislosti a soudíš jen dle toho, že bohatší Evropa se na povrchu jeví jako víc na úrovni.
Od člověka, který s takovou jistotou radikálně soudí morálku několikamiliardového obyvatelstva několika států, bych tedy čekal přesvědčivější obhajobu než tuhle taškařici, kterou s prominutím nemohu brát vážně.
Je to klika
| 30. 12. 2012
pogo26 psal po odchodu. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku