Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pětiletka Ferrari: Nové SUV má zdvojnásobit prodeje značky, úspěch se čeká i v Číně

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 8. 2017 • 01:54
9
51
Zobrazit náhledy (9)
Ferrari GTC4Lusso T Ferrari GTC4Lusso T Ferrari GTC4Lusso T Ferrari GTC4Lusso T
Generální ředitel italské automobilky poodhalil plány pro následujících pět let. Jejich součástí je i první SUV v historii značky.

Po měsících spekulací můžeme s jistotou říct, že italské Ferrari intenzivně pracuje na stavbě svého prvního SUV. I když jej v Maranellu chtějí nazývat jinak, rysy typické pro tento segment novinka nezapře. Interně se projekt jmenuje F16X a očekává se, že k oficiálnímu debutu dojde během roku 2021. Právě nové SUV má do dalšího roku zdvojnásobit zisky automobilky.

Sergio Marchionne to uvedl v obchodním plánu Ferrari pro následujících pět let. Kompletní znění jednotlivých bodů bude odhaleno až v příštím roce, ale už nyní víme, že kromě zvednutí prodejů se Italové budou soustředit také na hybridní pohony. S nimi chtějí oslovit novou škálu zámožných zákazníků, i proto se hybridní technologie od roku 2019 objeví ve všech nových modelech.

Projekt F16X bude sdílet platformu s nástupcem GTC4Lusso, jenž by měl spatřit světlo světa v roce 2020. Standardem prý zůstane pohon všech kol a základem hybridního ústrojí má být osmiválec. Cenovka se odhaduje na v přepočtu 7,8 milionu českých korun a kromě evropských trhů chce Ferrari uspět i v Číně. Zde by rádo prodalo až 2000 kusů.

Generální ředitel Marchionne se stavbě SUV z počátku bránil, vždyť ještě v roce 2016 se nechal slyšet, že takový vůz pod taktovkou Ferrari vznikne jen přes jeho mrtvolu. Nakonec ale boss italské automobilky ustoupil. A není jediný. Vždyť ke stavbě takového vozu svolilo Porsche a intenzivně na něm pracuje také luxusní Rolls-Royce.

Související články

Témata
6. 8. 2017 15:52
Re: Heh
To mám nejraději ty proroky, kteří vědí co se koho týká a co komu zasahuje do života.
Avatar - Beefcake
5. 8. 2017 10:36
Re: Heh
Presne.
4. 8. 2017 23:33
Re: Heh
Nie, vazne nemozem chapat veci, ktore sice vecsina riesi, ale nijakym sposobom sa ich to netyka ani im to nijakym sposobom nezasahuje do zivota.
4. 8. 2017 17:12
Re: Heh
všechno chápat nemůžeš
Avatar - Beefcake
4. 8. 2017 16:01
Re: ?
Nevidim tam ziadny rozpor.
Napr. toto ti pride malo exkluzivne ? [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku