Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot připravuje elektrickou 208. Od běžné varianty se příliš lišit nebude

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 9. 2018
1
Francouzská automobilka připravuje čistě elektrickou verzi modelu 208. Na silnici ji však poznáte jen při hodně pečlivém zkoumání.

V příštím roce obohatí trh elektrických vozů Peugeot 208. První informace ze zákulisí automobilky prozrazují, že ve srovnání s konvenčně poháněnou variantou se dočkáme jen minimálního množství designových změn.

Francouzský elektromobil dostane architekturu e-CMP, což je platforma CMP skupiny PSA uzpůsobena pro čistě elektrické vozy. Její nasazení se očekává i pro další modely skupiny s různými elektromotory.

Pokud jde o interiér a exteriér, očekávají se vskutku decentní změny. Po vzoru ostatních elektromobilů dostane automobil zaslepenou masku, v infotainmentu pak přibudou informace a data, která se vážou k vozům s čistě elektrickým pohonem.

„Auto nemusí křičet do světa, že jde o elektrickou verzi. Elektromobil doplní současnou nabídku modelu 208, nejde o verzi, která by měla žít vlastním životem odděleně,“ uvedl Gilles Vidal, šéfdesignér Peugeotu.

Stavíte-li elektromobil z již existujícího modelu, musíte se poprat s několika záležitostmi, které Vidal v rozhovoru taktéž popisuje: „Zvuky převodovky a hluk od pneumatik jsou bez spalovacího motoru výraznější, proto jsme se je u elektrické 208 snažili eliminovat.“

Peugeot tak k nabídce elektromobilů přistupuje značně odlišně, než třeba německý Volkswagen, který připravil vlastní rodinu I.D.. „Prozatím nemáme v úmyslu představit samostatné elektrické odvětví. Platforma e-CMP umožňuje, že naše modely můžeme nabídnout se širokou paletou pohonných jednotek,“ dodává Vidal a upozorňuje na dřívější cíl značky, která chce do roku 2025 nabídnout elektrickou verzi každého svého modelu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Dobrá zpáva
Bobanus
| 8. 9. 2018
Je do dobrá zpráva, ale pořád čekám na elektromobil do 600 000kč s dojezdem alespoň 200km, ale nesmí být tak malinkatý jako eUP nebo Zoe...