Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pocta Jackymu Ickxovi: Genesis vytvořil speciální koncept X Gran Berlinetta

Daniel Fuglevič
Diskuze (2)

Na úspěšnou kariéru legendárního závodního pilota odkazuje charakteristicky zbarvená varianta futuristického konceptu.

Úmysl značky Genesis zaměřit se rovněž na ostré verze svých vozů nedávno potvrdil vznik samostatné sportovní divize Magma. Náznaky obdobných plánů nicméně přišly už dříve, například se vznikem loňského konceptu X Gran Berlinetta v rámci projektu Vision Gran Turismo, který přímo odkazoval na motorsport. Vazbu k závodům teď značka figurující pod střechou Hyundaie dále upevňuje.

Video se připravuje ...

K oslavě kariéry belgického pilota Jackyho Ickxe, který je v současnosti ambasadorem značky Genesis, tak nyní vznikla speciální verze zmíněného konceptu. Styl původní vizi placatého hyperauta určitě nechyběl, nyní ale celek doplňují prvky úzce spojené se jménem dnes 79letého pilota.

Především je tedy koncept X Gran Berlinetta vyveden v charakteristicky tmavě modrém laku, doplněném o bílé pruhy – samozřejmě po vzoru ikonické závodní přilby Ickxe se stejným motivem. Ostatně moderní varianta přilby v těchto barvách vznikla k vozu také. Jmenovka pilota na zadním sloupku kabiny pochopitelně nesměla chybět.

Není pochyb, že by šestinásobný vítěz čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, který si rovněž připsal osm vítězství a celkem 25 pódiových umístění ve Formuli 1, neměl ani dnes problém osedlat ultra výkonný koncept. Genesis si pod přední kapotou studie představuje hybridní ústrojí s motorem V6 dosahujícím 11.000 ot./min se systémovým výkonem 1071 koní (788 kW) a točivým momentem 1345 Nm.

Daniel Fuglevič
Diskuze (2)

Doporučujeme

27. 4. 2024 18:56
frajer
:yes: :yes: :yes:
Avatar - pradeda777
17. 4. 2024 10:52
Jacky Ickx ...borec!
Mimo jiné i vítěz prestižního australského závodu Bathurst 1000 in 1977.... :yes: https://www.drive.com.au/…bathurst-winner/
https://www.denik.cz/…-le-mans-f1.html