Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie ČR si převzala první upravené vozy Land Rover Defender

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 12. 2021 • 17:42
61
34
Zobrazit náhledy (61)
Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Policejní Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender

První várka z celkem 30 vozů Land Rover Defender pro Policii ČR nabídne civilnější i terénní provedení s offroad výbavou.

Policisté si v tomto týdnu převzali první desítku z celkem třiceti upravených vozů Land Rover Defender 110, které jim má podle rámcové smlouvy dodat společnost Dajbych, známý český prodejce i úpravce terénních automobilů a autorizovaný prodejce této britské značky.

Většina vozů bude využívána především na zahraničních misích v rámci ochrany vnějších hranic EU, část z nich však bude plnit úkoly také na území České republiky. Jejich primárním úkolem pak bude umožnit policistům rychlý přesun i v náročných a těžko dostupných oblastech.

video

Obdobná terénní vozidla považujeme za nezbytnou součást výbavy Policie ČR, protože policisté, kteří v těžko přístupných a náročných terénech plní své úkoly, musí mít k dispozici patřičné vybavení. Disponovat vozidly, díky kterým můžeme operovat jednak v horských a podhorských oblastech, ale také která můžeme bez obav vysílat do zahraničních misí, je pro nás naprostý základ,“ uvedl vedoucí tiskového oddělení PČR plk. PhDr. Ondřej Moravčík

Policejní vozy Land Rover Defender jsou osazeny třílitrovými vznětovými šestiválcovými motory s nejvyšším výkonem 300 koní a točivým momentem 650 Nm. V terénu pak nabízejí nadstandardní parametry, jako je světlá výška 291 mm, brodivost 90 cm, nájezdové úhly 37,5°/28°/40° nebo systém Terrain response s redukční převodovkou a uzávěrkou mezinápravového a zadního diferenciálu.

Všechny dosud předané vozy byly dodány v základním výbavovém stupni S a doplněny o prvky důležité pro policejní činnost. Čtyři vozy jsou lakovány klasickou černou barvou a nesou pouze lehké úpravy, zbylých šest vozů pak dostalo matnou barvu NATO Green a doplňkovou offroad výbavu, instalovanou společností Dajbych.

Mezi novými doplňky tak nechybí výstražné zvukové a rozhlasové zařízení, naviják WARN, vyprošťovací příslušenství, radiostanice, záznamová kamera, odolné potahy sedadel, mříž zavazadlového prostoru, gumové ochrany interiéru, měnič napětí, hasicí přístroj, atd.

Projekt se navíc chlubí označením „Made in Czechoslovakia“. Vozy Land Rover Defender se totiž montují ve slovenské Nitře, jejich úpravy pak probíhají kompletně v české společnosti Dajbych, případně u českých partnerů.

Související články

Témata
4. 12. 2021 19:48
Re: 300 koní, není to málo?
Predtim měli Discovery. A poslední nákupy byly Land Cruisery. Nechápu, proč je nevzali znovu
Avatar - curwasportiva
4. 12. 2021 16:55
Re: 300 koní, není to málo?
V klidu, ja zas myslim ze policejni pes ktery zije venku v kotci a ne doma na gauci, by mel transport na kryte korbe prezit bez uhony…
Z odkazu jde videt, ze to bezne prezivaji i civilni psi.
Jinak v Kanade lidi bezne vozi psy jen tak na otevrene korbe a vetsinou vypadaji docela spokojene i kdyz je kolem nuly i lehce pod.
Ikdyz pokud cesti policajti potrebuji luxusni SUV, tak je mozne ze cesti policejni psy potrebuji, klimatizovane polstrovane prostory pro prepravu, co ja vim…
Avatar - curwasportiva
4. 12. 2021 16:41
Re: 300 koní, není to málo?
Jo takze oni koupili Defendery na rychle presuny po silnici, ty jsi asi trochu mimo, ne?
Tyhle auta se kupuji do terenu, pro pohranicare napriklad, nebo na vyjezdy do hur pristupneho terenu.
Na rychle presuny ma PCR uplne jine auta, treba ty 5er ktere planuji kupovat, nebo i te bezna Octavka je plne dostacujici, nebo si myslis ze maji v planu litat 200+ v defenderu, nebo cemkoliv jinem? :D
4. 12. 2021 15:54
Re: 300 koní, není to málo?
A na co jinýho? Nikdo neplánuje ze u tedle aut, bude krizit nápravy nekam na snezku. Nebo vozit čokla do přírody..... To jsou auta na rychlý přesuny hlavne po silnici. A daleko.
4. 12. 2021 15:50
Re: 300 koní, není to málo?
V klidu, ptal jsem se. Třeba pro mýho psa by byl zásadní rozdíl, jestli by jel v kufru offroadu, nebo v budce pick-upu, protože v kufru je normálně teplo, vzduch, může tě slyšet, na korbe nic z toho nebude, proste mi to nepřijde stejné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud