Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie radí: Pozor na podezřele levné ojetiny!

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 20. 1. 2017 • 17:07
5
Liberečtí kriminalisté varují před organizovanou skupinou podvodníků, kteří na internetu levně nabízí ojetá auta. Policie v kraji prověřuje čtyři případy, desítky dalších jsou po celé republice.

"Liberečtí kriminalisté doporučují, aby zájemci o motorová vozidla byli při uzavírání kupních smluv přes internet obezřetnější," uvedla Baláková. Policie zároveň žádá veřejnost o spolupráci při identifikaci několika lidí.

Podvodníci podle mluvčí používají k zastření své totožnosti poupravené ukradené nebo nalezené občanské průkazy. Prostřednictvím inzerátů na internetových bazarových stránkách pak podvodně nabízí dobře vypadající vozy za nižší než obvyklou cenu na trhu. "Vysvětlují to například tím, že se majitelé aut chtějí zbavit proto, aby si koupili nová auta na ekologické alternativní pohony," uvedla Baláková.

Mezi podvedenými je například třiačtyřicetiletý muž z Liberecka, kterého na jednom bazarovém portálu zaujala nabídka prodeje vozu Audi za 5600 eur (151.400 Kč).

"Komunikace probíhala pouze prostřednictvím e-mailů. Podvodníci se s poškozeným domlouvali velmi špatnou lámanou češtinou," uvedla mluvčí. Prodejci se podle ní vydávali za Němce a auta měli údajně vozit právě z Německa. Kupující jim zaslal peníze na účet vedený u slovenské banky a poté dostal e-mailem detailní informace k uzavřené smlouvě a možnosti sledovat pohyb vozidla. Když nemohl transport svého auta na internetu dohledat, kontaktoval prodejce. Ti ho ujistili, že je vše v pořádku, následně ale na jeho e-maily už nereagovali, uvedla mluvčí.

Podle ní by lidé měli být při obdobných nabídkách velmi opatrní. "Při nápadném nepoměru kvality a ceny vozidla by se lidé měli mít spíše velmi na pozoru. Obecně pak platí, že pokud kupující nevidí vozidlo a prodávajícího osobně, uzavírá rizikový obchod," dodala mluvčí.

Související články

Témata
20. 1. 2017 17:42
to čumím
vždycky, když jsem takový inzerát viděl, bylo jasné, že je to podvod. I teď jich jsou desítky na netu.

Říkal jsem si, proč ti podvodníci platí i placenou inzerci, když jim na to nikdo nemůže skočit a oni mají jen výdaje. A ejhle... >:D
Avatar - Achernar9
20. 1. 2017 17:27
Jak může tohle
někdo udělat ? Všechno řešit po netu a jen tak poslat 150 táců někomu neznámýmu ??? Přesně na tyhle lidi ale tyto skupinky jsou zacílený a ví, že vždycky někoho najdou.
20. 1. 2017 17:18
Není se čemu divit
A vy se divíte,Lidi jsou tak hloupí a to nahrává těmto kriminálníkum .V životě bych si nekoupil auto dřív než bych se sním projel a prohlédl.
20. 1. 2017 16:42
Tu princ z Nigerie...
Hovorim to stale - ludia su sprosti! >:-[]
Avatar - holden2
20. 1. 2017 15:21
ani mne neprekvapuje
ze podvedenym byl nekdo kdo si vyhledl Audi. to jsou prevazne kupci mdleho rozumu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku