Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche 911 Targa: Tohle je nejlepší Tesla, jakou jsme viděli!

Michal Fokt Michal Fokt 23. 12. 2016 • 10:17
4
2
S tímhle porsche sice přijdete o nezaměnitelný zvuk vzduchem chlazeného plochého boxeru, ale zase těch newtonmetrů...

Je to trošku bizarní. Představte si, že máte klasické Porsche 911 ze sedmdesátých let - tahle auta neustále rostou na ceně a určitě nabídnou neopakovatelné jízdní zážitky. Jenže vy se rozhodnete tohle všechno zahodit a předělat ho na elektromobil! Ano, i takové věci se stávají...

Tenhle "swap" vám zařídí firma Zelectric Motors, která má dlouholeté zkušenosti s přestavbou klasických brouků na elektromobily. Plochý šestiválec v zádi nahradí dvojice elektromotorů AC-34, které zásobuje energií 54kWh Li-Ion akumulátory z havarované Tesly Model S, rozmístěné rovnoměrně v přídi a zádi auta.

Auto disponuje výkonem 150 k (110 kW) a točivým momentem 300 N.m, koně tedy zůstaly na původní hodnotě, výrazně však narostly newtonmetry a pochopitelně i váha, tu však výrobce neuvádí. Zato víme, že porsche dokáže ujet na jedno nabití až 400 km. Šli byste do toho nebo byste zůstali u původní specifikace?

Související články

Související články

Témata
23. 12. 2016 16:40
Re: Znám pár fešáků
Já teda se mezi fešáky nehlásím, mé další auto sice bude elektro, ale nákupka max 350 tis Kč s DPH a bude nejeté. Nějak se mezi mýma známýma rozmohlo skupování stodol a plnění je auto/motošrotem ... Dost podivná zábava, dokonce mi nabízejí,abych si něco vypůjčil.
Avatar - fostek
23. 12. 2016 16:01
Znám pár fešáků
kteří by do toho šli...
ŠamaAr, TESLA, Kharl Antidiesel a tak
:-! >:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku