Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche bude mít hybridy ve všech modelových řadách

Michal Fokt Michal Fokt 15. 5. 2013 • 23:01
15
Těšte se nejen na hybridní Cayenny a Panamery, baterky dostanou i kultovní sporťáky Porsche 911 a dvojice Boxster/Cayman.

Sportovní značka Porsche jde s dobou a tak v její nabídce nejprve zdomácněly i modely jako SUV Cayenne a luxusní liftback Panamera a za pár let už budeme považovat za zcela běžné, že se budeme rozmýšlet, jestli si koupíme sportovní kupé nebo kabriolet s klasických benzinovým motorem nebo "v hybridu".

Porsche totiž oznámilo úspěšné završení vývoje modulu, jenž spojuje v jeden celek elektromotor a spojky, čímž vznikl díl, jenž nejen že bude možné použít ve všech vozech značky, ale také ve všech modelech použitý bude. Premiéru si tento agregát odbývá ve voze Panamera Hybrid s plug-in technikou, postupem času se ale tento produkt vlastního vývoje stuttgartské automobilky dostane i do dalších modelů, sportovní modely 911, Boxster a Cayman nevyjímaje.

Elektromotor v tomto modulu má výkon 70 kW a bude chlazen jak vodou tak vzduchem. Porsche se soustředilo na maximální snížení váhy, takže elektrické kabely nejsou měděné, ale hliníkové a Porsche také vyvíjí indukční dobíjecí systém, určený pro domácí použití v garážích majitelů aut.

Ačkoli prodej plug-in Panamery Hybrid ještě ani nezačal, u Porsche se už připravují na její novou generaci. Ta dostane novou převodovku, která bude navržena tak, aby pasovala do nové koncernové platformy MSB, určené pro vozy s pohonem zadních a všech kol. Prvním hybridním modelem, který ji dostane, ale nebude Porsche, ale plug-in Bentley Flying Spur, chystaný na rok 2017.

V období 2016-2017 bude mít Porsche připraveno další vývojový stupeň hybridní techniky. V kombinaci s novou generací podrobných map satelitní navigace bude palubní systém vozů Porsche vědět, jaký profil silnice bude následovat i jaké budou poloměry zatáček a na základě těchto dat vyhodnotí, jaký systém pohonu (elektřina, hybrid, dobíjení akumulátorů nebo sportovní mód) bude pro následující chvíle nejvhodnější, aby se co nejlépe využil potenciál hybridní techniky.

Související články

Témata
15. 5. 2013 22:01
Re: Preboha ! ved tam je VR6 !!!
Tak hlavně je to systém Audi a Audi má V6 s kompresorem. Čistě pro hybrid speciální motor nedělali.

Ilustrace je to pravděpodobně automobilky, ale nemusí být nutně přesná. Na druhou stranu, VR6 byl v Porsche i v minulosti.
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2013 20:34
Re: Preboha ! ved tam je VR6 !!!
hmm, ono taketo "obrazky" vacsinou nikto iny, nez samotna automobilka nevypusta :-!
ale dufam, ze to hodili do placu iba ako 1 z moznosti.
uz sa nemozem dopatrat kde, ale niekde bolo pisane, ze Panamera Hybrid a nielen ona, dostane tu novu V6 biturbo + elektromotor. a ono ma to aj nejaku tu logiku: predsa len ten kompresorovy motor mal plynuly nabeh krut. momentu, to biturbo asi predsa len do nejakych cca 1500 ot./min. bude mat nejaku-tu mikro Turbo dierku ;-) - no a tam to moze ten elektromotor slusne vynahradzovat :yes:
...fakt by som to rad nasiel, ale neda sa :-( , tak pardoon....
15. 5. 2013 18:43
Re: Preboha ! ved tam je VR6 !!!
Však já vím. Jen říkám, že hybrid má tuhle V6 a nic se na tom s faceliftem nezměnilo. Zopakuji otázku, soudíš tak z ilustrace, nebo odněkud jinud, že dostane VR6?
Avatar - Alpinis182
15. 5. 2013 17:38
Re: porsche hybrid
Carrera S Hybrid, to je na opravdový "orgasmus" >:-[] :no:
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2013 16:34
Re: Preboha ! ved tam je VR6 !!!
ano aj.
ale poFL Panamera S - dostala miesto V8 4,8 fungel novy 3,0 Biturbo / twinturbo - to je jedno...
hups, alebo este len dostane - dostal to Cayenne, alebo naopak... ;-)
ale viem, ze uz bol niekde nasadeny, musim sa pozriet...
edit: Panamera !
[odkaz]
Články odjinud