Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Cayenne Coupé dostalo zelenou a zamíří do sériové výroby

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 6. 2018 • 09:56
41
12
Zobrazit náhledy (41)
Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne suv porsche novemodely Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne
Porsche Cayenne se má ve své aktuální generaci dočkat dlouho očekávaného provedení s atraktivní splývavou linií střechy a vyloučen údajně není ani podobný postup u modelu Macan.

Porsche Cayenne je v současnosti na trhu ve své třetí generaci, jejíž premiéra se odehrála koncem léta loňského roku. Nedlouho po ní se začalo spekulovat o možném příchodu odvozeného kupé a podle neoficiálních zpráv má v letošním roce padnout rozhodnutí, které takový vůz smete ze stolu nebo jej naopak pošle do sériové výroby.

Podle informací, získaných a zveřejněných britským magazínem Autocar, mělo již toto rozhodnutí proběhnout a Oliver Blume, předseda představenstva Porsche, měl schválit Cayenne Coupé pro sériovou výrobu.

Nové kupé má přímo vycházet ze současné třetí generace modelu Cayenne, s nímž má sdílet, platformu, pohonné jednotky i poměrně velkou část karoserie. Novinka se má od současného SUV odlišit dynamičtějším provedením předního nárazníku a samozřejmě řešením karoserie od B sloupku směrem dozadu, kde se řešení plynule klesající střechy i boků a zasklení přiblíží současnému designu modelu Panamera.

Porsche Cayenne Coupé si má zachovat pětidveřové uspořádání karoserie, s nímž se stane přímým konkurentem především pro BMW X6 a Mercedes-Benz GLE Coupé. Pod kapotou má mít tento model s ohledem na své dynamičtější zaměření stejnou techniku jako Cayenne S a Cayenne Turbo, což znamená přeplňovaný šestiválec o výkonu 324 kW (440 k) nebo osmiválec s výkonem 404 kW (550 k) a vyloučeno není ani výkonnější provedení.

Premiéra modelu Cayenne Coupé se může údajně uskutečnit koncem letošního nebo začátkem příštího roku a prodej se má na evropském trhu rozběhnout ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. V souvislosti s příchodem tohoto modelu se pak začínají objevovat informace i o podobně řešeném derivátu SUV Macan. Ten se má stát přímým konkurentem pro BMW X4 a Mercedes-Benz GLC Coupé.

Související články

Témata
Avatar - white label
16. 6. 2018 00:05
Re: Kupé?
Předpokládám, že ano... ;-)
Avatar - speedfred
16. 6. 2018 00:02
Re: Kupé?
to už bude asi nejaký (pravdepodobne) hodne pohľadný konkurent 8er,či S-kupé
Avatar - white label
15. 6. 2018 23:46
Re: Kupé?
Souhlas, taky SUV kupé (SAC) nemusím a tohle je designově určitě povedenější, než známé "pokusy" od BMW/MB.
Ale zvědavý jsem hlavně na Panameru kupé (s jedním párem dveří).
Avatar - speedfred
15. 6. 2018 23:42
Re: Kupé?
SUV kupé moc nemusím,ale tento kúsok ozaj vypadá k svetu. Vlastne skoro ako všetky Poršä.
A henten tam má ešte nejaký ocásek (ťažné).
Avatar - white label
15. 6. 2018 23:31
Re: Kupé?
Takhle nějak se to dalo čekat a nedopadlo to (na poměry "SUV kupé) zle.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud