Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Panamera může být vaše. Za 10 sekund

Michal Fokt Michal Fokt 8. 11. 2016 • 22:56
3
Očekáváte, že luxusní auto za miliony bude chráněné proti zlodějům jako Fort Knox? Ale kdeže, zloděj se může dostat do Porsche Panamera dřív, než vy najdete po kapsách klíče.

Cedule na parkovištích často varují, že "naše auto není trezor". To vskutku není, jak ukazuje toto video, na němž se muž dostane během extrémně krátké doby do vozu Porsche Panamera, aniž by k tomu použil jakékoli násilí, v podobě třeba... cihly. Otevření zámku dveří sice má dost daleko do ukradení celého vozu, je otázkou, zda by tento postup nevedl k aktivaci alarmu (nejspíš ano) a zda by šlo nastartovat motor (nejspíš ne), ale pokud lze tak snadno proniknout dovnitř, lze očekávat, že zkušené zloděje nezastaví ani elektronika. Minimálně se vám však může stát, že vám někdo vybere auto, aniž by to bylo poznat jinak, než podle chybějících věcí. Pak můžete zapomenout na plnění pojišťovny...

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Trezor
| 9. 11. 2016
Podlé mého je stejně zbytečné auto zamykat. V autě nic nenechávám a pokud by ho chtěl někdo ukrást, tak prostě přijede s plaťákem a odveze si ho.
koncern
| 8. 11. 2016
Jednak Panameru nedělal "koncern," který samozřejmě tuhle funkci nabízí i u mnohem levnějších aut, a pak Panamera ji, pokud vím, měla. Nevím, jestli byla všude v základu, a někdo to nemá rád, takže to mohl vypnout.

Nemluvě o tom, že ten hák použil na Mercedes (všimni si dekoru a tlačítek, vypadá to jako předchozí generace C-Klasse). U Panamery šel přes zámek. A klasické mechanické zámky jsou prostě chabé, i běžnější bezpečnostní vložky domovních dveří překonáš během vteřin.
Avatar - eLzyx
koncern
| 8. 11. 2016
zase ušetřili na nesprávném místě ... to je takový problém mít vnitřní táhla odpojitelná, tj. s funkcí "deadlock"?
Takhle každá smažka, co udrží v ruce cihlu, vymlátí okno, sáhne po táhlu, otevře si a pohodlně si dovnitř sedne a tak si může cokoliv demontovat (airbagy, rádio, volant ... cokoliv po čem bude poptávka), vybrabčit kastlíky ... případně s diagnostikou nastartovat a odjet.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku