Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Požár v srbské Zastavě zastavil výrobu

19. 11. 2009 • 01:11
2
Sobotní požár v továrně Zastava v srbském Kragujevaci způsobil škody ve výši přes 1 milion Euro a vynutil si zastavení výroby.

Srbský ministr hospodářství Mlađan Dinkić oznámil, že továrnu Zastava v srbském městě Kragujevac, kde se vyrábí Fiat Punto Classic, postihl požár. Jeho následkem musela být zdejší výroba Punta zastavena a nyní vyšetřování příčin a následků požáru.

Škody se odhadují na více než milion Euro. Poškozena byla výrobní linka Punta a shořela také část skladových zásob, včetně již hotových aut. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn, výroba ale stále stojí a není zatím jasné, kdy bude obnovena.

Vyšetřování požáru zatím nebylo uzavřeno a odstranění následků požáru může trvat i několik týdnů. Ministr Dinkić ale přislíbil maximální podporu srbské vlády při obnovení výroby, Zastava totiž patří ve středním Srbsku ke klíčovým zaměstnavatelům a je největším podnikem v Kragujevaci.

Více informací o budoucnosti Zastavy a začlenění automobilky do koncernu Fiat se dočtete v článku Fiat vytvoří v Srbsku se Zastavou společný podnik.

Témata
Avatar - chetoos
20. 11. 2009 17:15
jojo
Taky by mě moc zajímalo kdo to byl jedna zmála automobilek v srbsku a někdo ji zapáli,ale zajímalo by mě proč se pořád říká tovarně kde se děla punto zastava
19. 11. 2009 16:42
Tak....
přihlašte se, kluci, kdo z vás to byl! Všichni, kdo tady nenadáváte na VW, ba ho dokonce občas hájíte - ukažte ruce, jestli je nemáte ožehlé od plamenů. Přiznejte se dřív, než to wolff s A1 a spol. začnou vyšetřovat!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku