Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Praha s policisty zrevidují místa s úsekovým měřením rychlosti

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 1. 2016 • 10:40
13
Pražští policisté společně s magistrátem provedou revizi všech míst, kde funguje tzv. úsekové měření rychlosti projíždějících aut. U některých by mohla být změněna nejvyšší povolená rychlost.

ČTK to řekli šéf pražské dopravní policie Pavel Švrčula a náměstek primátorky Petr Dolínek. V současné době je v Praze přes tři desítky míst, kde funguje úsekové měření. V rámci úseků byla v uplynulých týdnech zvýšena rychlost z 50 na 80 km/h v ulici 5. května, proti zvýšení protestuje Praha 4.

"Po jednání s magistrátem jsme se dohodli, že by bylo vhodné udělat na území Prahy revizi úseků s poměrovým měřením rychlosti tak, abychom docílili toho, aby řidiči opravdu rychlost respektovali a dodržovali. Chceme, aby to bylo ku prospěchu věci a smysluplné," řekl Švrčula.

Magistrát se společně s policií dohodl na vytvoření pracovní skupiny, která revizi provede. "Jmenování členů komise by se mělo uskutečnit v příštím týdnu. Jakmile komise rozmístění úsekového měření vyhodnotí a navrhne změny, projednáme je s jednotlivými radnicemi," řekl Dolínek.

V praxi by změny mohly znamenat buď úplné zrušení úseků, nebo naopak vytvoření nových. U těch stávajících by se mohla měnit doba, kdy jsou kamery zapnuty, či vypnuty, a rovněž samotná povolená rychlost v danou denní dobu. "Třeba v nočních hodinách si myslíme, že na některých místech by mohla být rychlost zvýšena," řekl Švrčula. Jako jedno z možných míst jmenoval ulici V Zálesí na Praze 4, kde je v jednom úseku po 24 hodin nařízena maximálně třicítka. ""Mohla by se tam dát značka s časovým omezením, že v noci mohou řidiči jezdit padesátkou," řekl.

Novinkou v rámci úsekového měření je vypnutí kamer a zvýšení rychlosti na ulici 5. května na Praze 4. Tady platila donedávna nejvyšší povolená rychlost 50 km/h, město se tím snažilo snížit hluk, ta ale byla zvýšena na 80 kilometrů v hodině. Proti tomu protestuje Praha 4. "Odmítli jsme zvýšení rychlosti na magistrále proto, že tuto změnu s námi nikdo neprojednal, ale především proto, že magistrála vede obydleným územím a my chceme ochránit naše obyvatele před hlukem," uvedl starosta Petr Štěpánek.

Podle Švrčuly řada řidičů po magistrále stále jezdí padesátkou. "Je to ale otázka času, než si na to řidiči zvyknou," řekl.

V Praze je nyní přes třicítku úseků s poměrovým měřením rychlosti. Ne všude jsou ale kamery v provozu, policisté provoz průběžně vyhodnocují a podle toho pak reagují a kamery jsou zapínány. První úseky, kde měřily kamery rychlost se v Praze objevily v roce 2006.

Témata
Avatar - petr164
19. 1. 2016 11:21
5. května a hluk obecně
Petr Štěpánek se odkopal jako neznalec. On totiž ten údajně nižší hluk při padesátce zvyšují vyšší otáčky motoru ve směru z Prahy ve stoupání, zatímco při osmdesátce lze šimrat vyšší převodový stupeň i za cenu mírného zpomalení do kopce u slabších vozidel. Ostatně co mají říkat ti, co bydlí u nádraží a železnic? Tam také zakáží rozumnou rychlost? Mám smysl pro ekologii, ale nikoli pro dopravně technickou hloupost.
Avatar - Aoyagi
18. 1. 2016 12:34
Krysy
Jestli chtějí, aby na inkriminovaných místech "řidiči opravdu rychlost respektovali a dodržovali" (upřímné fuk you auto.cz za ten hnus co to dělá při kopírování textu), tak to budou muset vylézt z kanceláří, chytat pány a paní, kteří si myslí, že jsou nad zákonem, hned na místě. A rovnou je samozřejmě kasírovat. To se pak disciplíně naučí.
18. 1. 2016 11:14
Vypnutí kamer??
Novinkou v rámci úsekového měření je vypnutí kamer a zvýšení rychlosti na ulici 5. května na Praze 4.

Fakt je ve směru do centra uplně vypnuli? O tý 80 km/h vim, ale o vypnutí kamer čtu prvně. Přišlo by mi to až moc velkorysé >:D furt pade a tědka tam budou lidi jezdit kilo...
18. 1. 2016 11:09
Re: Kamery p5 a p6
Mám pocit, že to měří i rychlost, ale jen pro ,,dopravní průzkumy,,. Aby se vědělo jak rychle a kolik aut tam projede. Pokuta ti z toho fakt nepřijde.
18. 1. 2016 11:07
Re: velký bratr
Tak ona ta Prahe je...trošku větší. Navíc né každý projede celé měste tam a zpátky dvakrát denně :-) stačí koukat, na chvilku přibrzdit a pohoda.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku