Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pravomoci strážníků v dopravě se prý rozšíří

ČTK ČTK 18. 1. 2019
4
Strážníci možná dostanou pravomoc pokutovat nedovolenou jízdu ve vyhrazených jízdních pruzích na místě.

Předpokládá to novela, kterou předkládá do Sněmovny poslanec Petr Dolínek (ČSSD), informovala sociální demokracie v tiskové zprávě. Nyní mohou strážníci postoupit podezření z takového přestupku jen do správního řízení.

Vyhrazené jízdní pruhy slouží zejména pro jízdu autobusů, vozidel policie, zdravotnických záchranářů, hasičů a dalších složek záchranného systému, případně také taxislužby. Jsou vesměs v místech, kde častěji vznikají kolony.

Od úpravy si Dolínek slibuje, že vyhrazené pruhy nebude využívat tolik ostatních řidičů jako nyní. V Praze podle dat Technické správy komunikací nemá ve vyhrazených pruzích co dělat sedm z deseti automobilů, které po nich jedou, podotkl. Přestupky řeší ze zákona zejména státní policie, která může řidiče zastavovat a pokutovat, dodal poslanec.

Před projednáváním v zákonodárných sborech posoudí novelu zákona o silničním provozu vláda. Předkladatel navrhl, aby Sněmovna schválila předlohu zrychleně už v prvním čtení.

Související články

Diskuse: Přidat názor

Avatar - xmarek
Etiket šprachen STOP
xmarek
| 19. 1. 2019
Svého času jsem podobně uvažoval nad tím do jaké míry ovlivňují Peníze a STRACH: [odkaz] život lidí obecně. A hlavně můj. A k čemu jsem došel? Je to prosté. Až se stane, že mně nějaký takový bambula osloví tak budu teprve reagovat. Do té doby ty cvičené opičky nechám tak. Proč bych je měl řešit? I ZOO žije z návštěvnosti, z pozornosti a plácat něco o právech opic nic nevyřeší. >:D
Avatar - twistedTSD
Rozšíří?
twistedTSD
| 18. 1. 2019
Jejich pravomoci naopak potřebují zásadně omezit, aby se více zaměřili na pořádek ve městě, a méně na plnění obecní kasy.
Jak symbolické
jiras_
| 18. 1. 2019
Spíš Dolínek, bez určení roky. Co krok, to perla.
Avatar - fostek
Jak symbolické
fostek
| 18. 1. 2019
zástupce politické strany, která cílí na darmožrouty, lemply a parazity prosazuje návrh, který dává širší pravomoci k buzeraci pologramotným obecním drábům.
Česko, 2019

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku