Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Představení nového VW Golf R je za rohem

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 10. 2020 • 13:16
41
24
Zobrazit náhledy (41)
Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI

Volkswagen oznámil datum premiéry prostřednictvím svého speciálního instagramového účtu.

Zatímco včerejšek patřil novému Volkswagenu Golf GTI Clubsport, dnes se Volkswagen rozhodl připomenout nejostřejší verzi osmičkového Golfu. Na svém speciálním instagramovém účtu Volkswagen R totiž zveřejnil video, kde ohlašuje datum světové premiéry.

Ta by se měla uskutečnit již 4. listopadu, zatím je však příliš brzy na to předpovídat, jakou bude mít podobu. Poměrně zvláštní už je ale i forma, jakou nám Volkswagen premiéru nového erkového modelu oznámil.

V krátkém videu je totiž novému Golfu věnován jen zlomek času, zbytek vyplňují záběry ostrého Volkswagen T-Roc R. Ostrý kompaktní crossover je zatím posledním přírůstkem v modelové rodině R, do které patří i nedávno omlazený Arteon (včetně verze Shooting Brake), Tiguan nebo Touareg. Do budoucna se pak kromě Golfu R počítá i s praktičtějším Golfem R Variant.

Stejně jako většina výše zmiňovaných modelů, i nový Volkswagen Golf R by měl být osazen osvědčeným přeplňovaným čtyřválcem 2.0 TSI. Ten bude s největší pravděpodobností naladěn na výkon okolo 235 kW (320 k) a 420 N.m, což jsou parametry nového Arteonu R. Přenos výkonu na kola bude pravděpodobně zajišťovat výhradně automatická převodovka DSG.

Podle dřívějších spekulací ovšem existovala varianta, že bude nový Golf R osazen přeplňovaným pětiválcem Audi. Podobné informace se rojily i kolem Arteonu R, podle zákulisních řečí se však technici z Audi nechtějí o svůj pětiválec moc dělit a tak si ostré Volkswagenu nejspíš budou muset vystačit s  čtyřválci.

video

Bez ohledu na finální parametry by měl nový Volkswagen Golf R dorazit na evropské trhy pravděpodobně v polovině příštího roku. Na rozdíl od tradičního modelu se pak navíc společně s modelem GTI podívá i na trh v USA.

Související články

Témata
Avatar - white label
17. 10. 2020 01:59
Re: Proč nejhorší Golf všech dob?
Petr Hanke asi nebyl zrovna v nejlepší formě, když nepoznal příplatkové karbon keramické brzdy se zlatými třmeny (sériové brzdy pro M2 CS je mají červené).
Avatar - SKAY
16. 10. 2020 11:39
Re: Každej BYkupec přece ví
Tak jistěže bo má manuál.
Ale Golf R ma 4 laufy ana zadní okno se nalepí orlice.
Avatar - SKAY
16. 10. 2020 11:27
Re: Změna v legislativě ohledně světel?
a spirit of E. na RR ne :no:
Avatar - Machýrek
16. 10. 2020 08:10
Re: Volant
Aha. Tak tak to máš pravdu. Obecně moc tlačítka na volantu neřešim, protože jak používám víc aut a liší se, tak se na to nedá zvyknout. Akorát u tempomatu nemáš jinou možnost, tam s tim obvykle bojuju. Nejvetší bizár byl MB, měl jsem ve firmě soubězně GLA, GLC a E a každej měl na volantu jinak poskládaný tlačítka, ale naštěstí zrovna tempomat byl tehdy ještě všude stejně páčkou.
Avatar - _Karel_
16. 10. 2020 06:37
Re: Volant
To ovládání, tlačítka - mám ho a bral bych hned ten starší. Velice lehce se překlikneš, a je tam toho moc. Na nějaký ovládání "skoroposlepu" můžeš zapomenout.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud