Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Přijde Nissan Juke o naftové motory?

Michal Fokt Michal Fokt 25. 1. 2017
27
17
Zobrazit náhledy (27)
Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke
Nissan finišuje vývoj druhé generace modelu Juke a proslýchá se, že se pro něj vůbec nepočítá s turbodiesely! Co ale dostane místo nich?

Nissan Juke si i přes svůj excentrický vzhled (nebo i díky němu?) získal v Evropě obrovské množství příznivců, jeho nástupce se však rozhodne trošku zariskovat - zklame totiž všechny vyznavače naftových motorů. Španělský magazín Motor přišel s informací, že se s nafťáky u druhé generace vůbec nepočítá. Ale co emise oxidu uhličitého?

Podle informací španělských kolegů by nová generace benzinových motorů Nissanu měla být tak úsporná, že naftové motory vůbec nebudou potřeba! To je sice sympatické, ale poněkud extrémní tvrzení. Realita bude nejspíš trošku jiná. Objevují se totiž informace, že Nissan v Evropě využije techniku nového člena aliance - Mitsubishi, což by znamenalo, že by Juke mohl dostat plug-in hybridní systém z chystaného crossoveru Eclipse. Japonci prý zvažují i elektrickou verzi, ta by ale asi velký prodejní šlágr nebyla.

Juke bude v další generaci využívat platformu CMF-B, použitou již u clia a micry, díky tomu bude o něco větší, širší a prý také nižší. Pokud jde o design, zatím není zřejmě, kterým konceptem z poslední doby se bude inspirovat, ale mohl by také být do určité míry spřízněn se studií Kicks, což by mohlo znamenat, že juke ubere z výstřednosti a vsadí spíše na sportovní styl, nicméně pokud mě paměť neklame, šéfdesignér automobilky Shiro Nakamura slíbil, že opět budeme překvapení, tak uvidíme.

Auto mělo být původně představeno ještě letos, nejnovější zprávy však hovoří o tom, že dojde k určitému zpoždění, objeví se tedy možná až v roce 2018.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Dizle netreba
| 26. 1. 2017
Buď si jistej že tady to půjde rychlejš = rakovinotvory zmizej do deseti patnácti let ;-)
U toho šikmookého rendlíku
| 25. 1. 2017
prípadne dvojtakt >:D >:D . V citygo to musí byť fakt pre fajnšmekrov :-!
Avatar - speedfred
U toho šikmookého rendlíku
| 25. 1. 2017
a najlepsie nejaký 2 či 3 válec. Ty máš rád asi sado/maso techniku
Avatar - Ada je zase tady
U toho šikmookého rendlíku
| 25. 1. 2017
je to jedno. Tenhle samohyb si stejně kupují jen vypatlanci.
Kdyby byl diesel v Cígu, šel bych si ho koupit! :yes:
Avatar - Barry Lyndon
Diesel do 3,5t je evropský omyl, za který všichni platíme sv
| 25. 1. 2017
je dobře, že když ne my, tak alespoň mimoevropští výrobci mají rozum.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku