Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Proč Lamborghini nenabízí a ani nechystá auto s manuální převodovkou?

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 3. 2019 • 23:13
15
Zobrazit náhledy (15)
Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo Lamborghini Huracán Evo

Možná si vzpomenete, že posledními modely Lamborghini, které dostaly manuální převodovku, byly Murciélago a Gallardo. A to už je fakt minulost.

Od té doby italská automobilka spoléhá výhradně na dvouspojkové automatické převodovky. Zdá se, že se to jen tak nezmění - ani když klasický "fofrklacek" zažívá ve sportovních autech malou renesanci.

Někteří zákazníci totiž znovuobjevují kouzlo řučního řazení v rychlých vozech. V Lamborghini těmto klientům ale nemohou vyjít vstříc. I když by třeba rádi.

Šéf automobilky Stefano Domenicali v rozhovoru pro magazín MotorTrend prozradil, že na manuální převodovku jednoduše nejsou peníze. Nebo lépe řečeno, peníze by třeba i byly, ale vývoj by se prostě nevyplatil.

Problémem totiž je, že v koncernu Volkswagen není k dispozici převodovka, která by se do vozů Lamborghini dala použít. Takže by se musela vyvinout nová.

A i kdyby firma nachystala například 200kusovou omezenou sérii Aventadorů s manuálem, ani tučný příplatek za takovou verzi by vývoj prý nezaplatil.

Související články

 

 

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku