Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej vozů Toyota klesl v roce 2009 o 13 %

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 25. 1. 2010 • 23:44
13
Japonská automobilka Toyota prodala v loňském roce na celém světě 7,81 milionu vozidel. Ve srovnání s rokem 2008 to znamenalo pokles o 13 %.

Největší světová automobilová skupina na světě Toyota Motor v loňském roce prodala o 13 % vozů méně než v roce 2008. Toyota tedy v roce 2009 prodala 7,81 milionu vozidel, zatímco v roce 2008 to bylo 8,97 milionu.

Prodeje klesly Toyotě na jejích dvou největších trzích, kterými jsou Spojené státy a Japonsko. Ve Spojených státech klesaly prodeje v průběhu celého roku, odbyt se vzpamatoval až v srpnu a poté v posledních třech měsících roku v souvislosti s plným dopadem šrotovného. Za celý rok 2009 klesly Toyotě v USA prodeje o 20 procent na 1,77 milionu vozů, což téměř kopírovalo propad celého trhu s novými automobily ve Spojených státech. Prodeje v Japonsku klesly v loňském roce o 6,7 procenta na 1,35 milionu vozidel. Toyotě se naopak stejně jako i dalším zahraničním automobilkách dařilo v Číně, kde se prodeje vozů Toyota zvýšily o 21 procent na 709 tisíc jednotek.

Pro Toyotu znamenal loňský pokles prodeje výraznou změnu oproti předchozím rokům rychlého růstu. Toyota také v předloňském roce získala pozici největšího světového producenta. O tu ji hodlá připravit zejména německý koncern Volkswagen, který v loňském roce zvýšil své celosvětové prodeje o 1,1 % na 6,29 milionu vozidel.

Související články

Témata
Avatar - Ondore
26. 1. 2010 16:30
Re: ...
V článku na ktorý odkazuješ nie je ani zmienka o výške dane v Japonsku. Veta, ktorú si použil je blábol, i keď je z Wikipedie. Tiež mám pre Teba vetu a odkaz:

“Want to import cars to Japan? It’s one of the easiest countries to do so.“
Zdroj: [odkaz]

Článok je starý 4 dni a nájdeš tam aj konkrétne čísla predajov áut Japonsko vs. EU vs. USA (Btw. pozri si aj diskusiu pod článkom).

Ak chceš diskusiu o reštrikciách, môžeme hodiť reč, ale skús ju postaviť na niečom, čo má hlavu a pätu. Importné clá na autá v USA aj EU som uviedol a ešte raz - v Japonsku je to NULA percent.
Avatar - facemotors
26. 1. 2010 14:57
redesign a design aut ..polepy aut...
koukněte se na www.facemotors.eu jsou tam k vidění fotky a videa z realizací redesignu aut tzv.polepu aut.
V současné době se hodně rozšiřující novinka..
26. 1. 2010 14:52
Re: ...
pravdepodobne cely zivot zijes nekde v horach jinac by jsi musel vedet, ze japonci uz od 2sv.valky svuj automobilovy trh chrani luxusnimi danemi pro import, sikanovanim zahranicnich automobilek nesmyslnymi zakonmi atd..amerika uz v 80letech hrozila odvetou. V mnohych japonskych firmach hrozi vyhazov z prace kdyz si koupis zahranicni auto. Staci se podivat do Wikipedia [odkaz]

Der japanische Automarkt ist durch hohe Einfuhrzölle gegen ausländische Anbieter praktisch abgeschottet. Somit halten heimische Autohersteller die weitaus größten Marktanteile
Avatar - Ondore
26. 1. 2010 14:06
Re: ...
Milý Samuel,

ďalší blud z Tvojeho pera na margo japoncov - je to nákazlivé? Alebo máš len menšieho vtáka ako priemerný áziat a preto tá zášť?

Chceš vedieť výšku importnej dane na autá? Nula (slovom NULA) percent. Tebou spomenutá Amerika má 2,5%, EU 10%.

Či si Ty náhodou nemal na mysli, že tí japíci majú volant na opačnej strane a z toho vyplývajú určité obmedzenia? Ale to aj v UK, nemusíš hneď pľuť na Japonsko, Samko...
26. 1. 2010 00:26
Re: ...
Můžeš prosím dokázat jak vysoké jsou ty dovozové daně,či cla?Nejsou stejné jako evropské daně pro vozy vyráběné mimo Evropu?Zatím to jsou jinak jen takové tlachy.O kolik se zvyšuje cena auta vyrobeného v Japonsku,Korei,USA?Není to kolem 20%?Existují smlouvy o volném obchodu,Tobě nic neříkají.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud