Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodeje Subaru: Nejlepší výsledek všech dob

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 1. 12. 2015 • 19:40
65
19
Zobrazit náhledy (65)
Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg
Ve Spojených státech amerických dosáhl japonský specialista na vozy s pohonem všech kol Subaru nejlepšího prodejního výsledku všech dob. Značce se však daří i na jiných trzích.

Automobilce Subaru se nyní daří. Důkazem budiž zpráva, že roční prodejní rekord v USA se značně podařilo překonat za pouhých 11 měsíců. Jedná se přitom již o sedmý rekordní rok za sebou a osmý rok celkového růstu.

Podle oficiální zprávy se modelů Forester, Outback a XV prodalo 350.000 z celkových 513.000 prodaných kusů. Nárůst se dotkl rovněž třeba sportovního modelu WRX STI, kterých se přitom v roce 2013 v USA prodalo celých 18.000. V Evropě to bylo 650 kusů, hned následující rok se ale pouze v České republice prodalo velmi dobrých 72 kusů STI. Letos to je zatím 52 vozů.

Brzy můžeme očekávat detailní rozbor situace, zdá se však, že Subaru je v trvalém rozkvětu. Zároveň však chce značka zůstat stále poměrně malým výrobcem.

Související články

Témata
2. 12. 2015 22:18
Re: Zisk
Z tveho vyctu u Suba postradam akorat head-up display. Mazda treba zase nema eye sight, ktery funguje perfektne. U jinych aut to urcite bude treba podvozek. A takhle muzes pokracovat do nekonecna. I kdyz to bude znit jako klise, tak vsechno ma svou cenu, a vsechno si take najde zakaznika. Ja nez jsem se svezl s 2.5l benzinem v Outbacku, tak me ani nenapadlo si takove auto poridit jako sluzebni, kde s nim najezdim 60k/rok. A ejhle uz je objednany. A ve vysledku spotreba 9l/100km neni ani neekonomicka v porovnani s podobne smyslejicim autem.
A dojem udela vzdycky kdyz ho vidim. Na me. Jestli udela dojem na ostatni, tak to mne je uplne jedno:-)
2. 12. 2015 19:19
Re: Zisk
Myslíš Outback? Outlander je u Myšívbuší. Můžeš mi tedy popsat, co nefunguje dobře a jak se to projevuje?
2. 12. 2015 13:36
Re: Prodeje porostou
Přesně tak, "úžasnost" dieslu se jen tak vykořenit nedá, navíc k tomu přispívá pokřivená ekonomika s nižší daní na naftě.
2. 12. 2015 13:32
Re: Tunajší špecialisti
Hlavně u CVT, to se Subaru hodně povedlo. Ale pádu ceny bych se bál. Záruka na 5 let ochrání prvního majitele, ale druhej majitel si koupí auto, kde bude záruka končit a kdoví, co převodovka předvede po 200 000 km...
2. 12. 2015 13:29
Re: Zisk
Tak zkus projít jiné modely - XV, Forester, WRX a například na to, že Levorg je naprostá novinka, tak se nijak nevyšvihl a že není za pár korun... A systémy? No stačí porovnat třeba s M6 ve výbavě revolution Top G192. K Levorgu - super auto, koupil bych si ho, ale každý den by mě sralo, že jsem utratil víc jak 800 000 a modernizovaná M6 má head-up displej, 11 repráků, suprovně ovladatelné multimédia, je líp zpracovaná, interiér udělá dojem...
Články odjinud