Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Projekt DriveTribe po pěti letech končí, štafetu převezme Hammond

Ondřej Mára
Diskuze (3)

Motoristická sociální síť, kterou moderátoři založili rok po odchodu z Top Gearu, ukončí provoz na konci měsíce.

Motoristická sociální síť DriveTribe, kterou 28. listopadu 2016 založili moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May ve spolupráci s investorem a moderátorem Ernesto Gottfried Schmittem, skončí na konci měsíce – po pěti letech provozu.

Projekt nebyl podle řady zpráv nikdy ekonomicky příliš úspěšný, současné změny napříč odvětvím, které měly vést k výrazným omezením v marketingových rozpočtech a tedy i poklesům příjmů z reklam, ale projektu zřejmě definitivně zlomily vaz, jak je patrné z prohlášení vydaného známou trojicí moderátorů.

Všichni jsme opravdu zklamaní, že výzvy v tomto odvětví – kterým ani v nejmenším nepomohla probíhající pandemie – jednoduše znemožnily pokračování v podnikání v jeho současné podobě,“ uvedl v prohlášení Jeremy Clarkson.

James May byl ve svém vyjádření méně sentimentální, ale situaci vystihl jasně. „V konečném důsledku jde o obchod a podniky jsou nakopávány do rozkroku vším, co se ve světě děje,“ uvedl v prohlášení.

Hammond ale přinesl alespoň drobnou útěchu těm, kteří síť sledovali a měli rádi její obsah. Podle jeho prohlášení by se totiž část obsahu, společně se známými tvářemi, měla přesunout na jeho sociální sítě, kde bude značka alespoň částečně přežívat a nabídne fanouškům možnost stále živě diskutovat.

Zapálení uživatelé sítě DriveTribe navíc dostali možnost stáhnout si do konce měsíce ze sítě všechen svůj obsah, aby o něj po zrušení webu definitivně nepřišli.

Ondřej Mára
Diskuze (3)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
12. 1. 2022 17:12
Re: Smutné
Z CarThrottle mám trochu jinou zkušenost, trolling tam prakticky nebyl.
12. 1. 2022 08:32
Re: Smutné
Poradit :-) takové to,
"Kupuju první auto, poraďte mi spolehlivé do 50 tisíc"

A odpovědi, kam přišel ve třetím příspěvku místní troll, rozhořel flamewar a zhnusený, koupěchtivý "řidič panic" si šel raději koupit elektrokolo.

True story....
Avatar - twistedTSD
11. 1. 2022 22:17
Smutné
Já byl kdysi na CarThrottle, kde se to nějak celé rozpadlo, a na DT jsem neměl náladu se přeučovat. Je ale blbý, že už nic takového nebude, hlavně pro mladé to bylo fajn, mohli se tam poradit o prvním autě, pochlubit fotkami legend, psát o svých řidičských snech. Zkrátka pomáhat držet tu komunitu při životě.